Telefon komórkowy Nokia 3200 – Opinia

Noka telefonicznaTelefon komórkowy – Nokia 3200 to jednej z ciekawych modeli telefonów mających premierą dłuższy czas temu. Model ten odznacza się się swoją obudową, jest ona całkowicie przezroczysta, do środka wkłada się kolorowe wkładki, dzięki którym można zmieniać wygląd swojego telefonu w bardzo prosty i tani sposób.

Szczególną uwagę zwraca fakt że zestaw telefonu posiada wycinarkę do robienia wnętrza wkładki umieszczanej pod przezroczystą obudową. Wycinarka tworzy wymierzone wkładki do telefonu z papieru i łatwo modelowanych materiałów – jest to nadrzędzie wycinające na zasadzie szablonu w kształcie obudowy telefonu.

Telefon dzięki zastosowaniu takiej możliwości stał się bardzo interesującą propozycją dla ludzi lubiących zmienić wygląd własnej komórki. Sam telefon Nokia 3200 posiada podczerwień, słaby aparat cyfrowy, typowe programy organizera (kalendarz, kalkulator, budzik, dyktafon, stoper i inne).

W telefonie jest radio co sprawia że jest to jeszcze ciekawszy model. Nokia 3200 ma bardzo mała pamięć wewnętrzną – zaledwie 1 MB i nie posiada złącza kart pamięci. To jest bardzo wielki minus tego telefonu.

Bateria jest o średniej długości czasu trzymania energii. Dyktafon telefonu jest slaby, sam głośnik ma dziwne dźwięki, chodzi o to, że odtwarza głos jakby przytłumiony. Na słuchawkach dźwięk jest poprawny. Radio nie imponuje swoją mocą i czystością audycji, nowsze telefony znacznie lepiej ściągają stacje radiowe – mimo że ten model także sobie radzi z nimi dość dobrze.

Telefon działa tylko na polifonii, przez co nie posłuchamy na nim lepszych dzwonków – zresztą i tak jego pamięć wewnętrzna by nie miała na nie miejsca. Poza tym telefon jest dość odporny na uszkodzenia dzięki swojej litej budowie.

Sprawia on wrażenie ciekawego modelu i idealnie nadaje się do wykonywania tylko połączeń lub pisania sms-ów – ma czytelną klawiaturę prostą w obsłudze.

Wyświetlacz jest mały 128×128 pix ale za to czytelny. Telefon komórkowy Nokia 3200 jest starszej generacji ale może posłużyć jeszcze wiele czasu o ile traktuje się go tylko jako aparat telefoniczny.


Polecamy go dla osób szukających ciekawego telefonu głównie do wykonywania i odbierania połączeń. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *