Telefon komórkowy Samsung SGH E 250 – Opinia

Telefon SamsungTelefon komórkowy – Samsung o SGH – E 250 jest komórką o nowoczesnym wyglądzie. Telefon sprawia dobre wrażenie wizualne, mamy do wyboru dwa rodzaje obudowy, czarną oraz srebrną. Telefon jest rozsuwany.

Gdy jest zsunięty prezentuje się świetnie, bardzo nowocześnie i elegancko. Po rozsunięciu widzimy prosty szary panel który trochę zabiera uroku elegancji.

Telefon gdy zostanie rozsunięty jest dość długi, ma to swoje dobre i złe strony. Dobra strona, że sięga on nam z powodzeniem od ucha do ust co ułatwia rozmowę. Rozsuwanie może jednak być dla niektórych osób niekorzystne – gdy się nie uważa i wiele razy zbyt mocno rozsunie telefon może urwać się taśma łącząca wyświetlacz z częścią podstawową telefonu.

Telefon komórkowy Samsung SGH – E 250 ma dobre rozwiązania polegające na możliwości obierania połączenia lub jego kończenie przez zasuwanie lub rozsuwanie klapki. Same opcje wewnętrzne telefonu mimo że mamy ich bardzo wiele w ciekawie posegregowanych listach nie imponują.

Głównie chodzi o to, że w telefonie nie da się zmienić domyślnych dzwonków sas-a,mms-a – to wielka wada. Do telefonu nie da się wgrywać programów i gier inaczej niż przez sieć komórkową – z komputera czy z innego telefonu jest to niewykonalne. To kolejna bardzo wielka wada.

Kolejna sprawa to fakt że telefon ma dość słaby głośnik, podczas rozmowy starcza całkowicie ale jest zbyt słaby gdy chcemy słuchać przez niego radia na głośniku. Warto wspomnieć o aparacie, jest on 0,3 Megapikseli. Taki aparat telefoniczny w obecnych czasach jest dość słaby, mimo że telefon to nie aparat do robienia zdjęć.

Pamięć wewnętrzna telefonu to 10 MB – telefon komórkowy Samsung SGH – E 250 ma jednak złącze kart pamięci micro SD co jest jego zaletą – z powiedzeniem odczytuje karty pamięci 1 GB.

Czas działania baterii jest trudny do określenia, w samym czuwaniu działa około 200 godzin, natomiast z rozmową bateria starcza na ciągłe 6 godzin połączenia. Wyświetlacz nie zachwycą ilością kolorów oraz jakością obrazu (widać bardzo drobne piksele) – ilość kolorów to 65000.

Telefon posiada Bluetooth, dość dobry dyktafon, GPRS, dzwonki MP3 działają prawidłowo, Java, Radio o dość dobrych rozwiązaniach, USB, Obsługa www, Wap i inne typowe dla telefonu.

Z wiadomości ma wszystkie dostępne opcje standardowe. Samsung SGH – E 250 posiada także wszystkie opcje terminarza, kalkulator, kalendarz, przelicznik, liczniki itp. Telefon dla osoby zainteresowanej tylko dzwonieniem będzie idealny, dla wymagających zmian wizualnych telefonu oraz jego oprogramowania będzie on mało atrakcyjny.

O wewnętrznych opcjach telefonu można by pisać bardzo wiele, warto podać że jest do dobry telefon. Obudowa w przypadku srebrnego jest malowana przez co z czasem będzie się odrapywać. Cały telefon oceniamy na ocenę dobrą. Polecamy Samsung SGH – E 250. Zapraszamy do pozostałych tematów z testami oraz opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *