Telefon MyPhone Hammer Delta – Opinia i Test

Telefon DeltaTelefon komórkowy MyPhone Hammer Delta – to produkt charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Jest dedykowany szczególnie dla tych, jacy prowadzą kreatywne i ekstremalne życie lub pracują w trudnych warunkach dla elektroniki. Premiera tego telefonu miała miejsce we wrześniu 2017 roku.

Telefon ten posiada klasyczny wygląd z dostępną klawiaturą numeryczną i funkcyjną. Hammer Delta jest kolejnym modelem telefonów odpornych na większość czynników atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych z serii Hammer od MyPhone.

Działa on w sieci GSM o standardzie 2G i częstotliwościach pracy 850/900/1800/1900 MHz. Obsługuje zatem bez problemu wszystkich operatorów sieci w tym paśmie.

Obudowa MyPhone Hammer Delta jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne – telefon jest teoretycznie w pełni zabezpieczony przed upadkami oraz wstrząsami. Także nie dostanie się do niego woda oraz pyły. Norman odporności na wodę i pyły wynosi IP68 – podczas normalnego korzystania nie może nic się do niego dostać i zakłócić pracę urządzenia.

Wyświetlacz to TFT 2,4 cala o rozdzielczości ekranu 240 x 320 pikseli. Jest on dobrze czytelny o stosunkowo dobrej jakości obrazu poprzez zagęszczenie pikseli na cal. Na ekranie widać cały panel bez najmniejszego problemu nawet w słonecznym dniu – z czym ma problem większość smartfonów.

Akumulator urządzenia mieści w sobie 1700 mAh o typie Li-ion – jest to akumulator litowo-jonowy. Powinien on wystarczyć na kilka dni czuwania oraz prowadzenia typowych rozmów. Telefon jest bardzo mało energochłonny, a więc po pełnym naładowaniu będzie mógł pracować bardzo długo.

Aparat fotograficzny VGA 0,3 Mpx o rozdzielczości fotek 1280×960, znajduje się z tyłu urządzenia i wykonuje podstawowe zdjęcia lub kręcić filmy. Można nim wykonać zdjęcia pomocnicze ale nie są one za szczegółowe. Może się on przydać na budowie czy w sklepie do zrobienia zdjęcia ceny, opisu lub numeru telefonu na jakimś bilbordzie czy reklamie ale nie zdjęć pamiątkowych.

Na wyposażeniu znajduje się także funkcja Bluetooth 2.0 – za jej pomocą można parować urządzenia jakie obsługują ten standard komunikacji czy wykorzystywać funkcję w telefonie z słuchawkami bezprzewodowymi jako zestaw głośno mówiący.

Dual sim to istotne wyposażenie MyPhone Hammer Delta – dzięki temu możemy mieć w urządzeniu dwie karty Sim jednocześnie. Można posiadać numer prywatny i firmowy w jednym urządzeniu lub dwa własne różne numery telefonu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie.

Także w urządzaniu znajdziemy Radio FM oraz funkcję silnej latarki diodowej.

Łącza to micoUSB 2.0 – do ładowania telefonu i podłączenia z komputerem oraz oczywiście mini jack 3,5 mm do podłączenia zestawu słuchawkowego.

Do telefonu można włożyć kartę pamięci microSD do maksymalnej pojemności 32 GB. Na niej można przechowywać własne pliki – takie jak muzykę, audio książki i inne przydatne dane. Do płynnego korzystania z funkcji telefonu takich jak aparat czy dyktafon należy włożyć kartę pamięci – telefon nie pozwoli wykonać tych czynności bez rozbudowania go o miejsce do ich zapisu.

Wymiary Hammer Delta to 133 x 64 x 14,5 mm. Waga wraz z akumulatorem to zaledwie 140 gram. Procesor urządzenia MediaTek MTK6261D – jest to mało wymagający telefon, więc wszystko co na nim włączymy będzie działało z pełną płynnością i bez zacięć.

W urządzeniu tym znajduje się także przybornik na jaki wchodzą tryb głośnomówiący, zegar z budzikiem, kalkulator oraz kalendarz i dyktafon a także możliwość odtwarzania dźwięku mp3 i polifonii.

Jakość połączeń przez telefon jest dobra tak samo głośność głośnika – raczej nie powinno być problemu z usłyszeniem dzwonka po jego odpowiednim nastawieniu nawet w hałaśliwych miejscach.

W skład zestawu telefonu MyPhone Hammer Delta wchodzą:

  • Telefon Hammer Delta
  • Akumulator do telefonu
  • Ładowarka sieciowa
  • Kabel sieciowy USB z micoUSB
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna
  • Kluczyk do odkręcania śrubek pokrywy ochronnej telefonu
  • Oryginalne opakowanie urządzenia

Telefon już w pierwszym kontakcie stwarza wrażenie wytrzymałego. Jego powierzchnia ma gumowane wzmocnienia a tworzywo stanowiące korpus jest zdecydowanie grubsze niż w innych modelach oraz dodatkowo nie jest kruche.

Telefon Hammer Delta trzyma się w dłoni bardzo wygodnie i pewnie. Nawet podczas silnego deszczu nie powinien się wyśliznąć, dzięki specjalnemu profilowi korpusu. Jest to bez wątpienia urządzenie warte uwagi dla osób prowadzących tryb życia – jaki może narazić na zniszczenie delikatniejsze standardowe telefony i smartfony.

Jakość wykonania powłoki zewnętrznej Hammera Delta jest wysoka a sam telefon prezentuje się bardzo ładnie z dominującym czarnym wraz z elementami pomarańczowymi. Jest to na pewno bardzo dobre narzędzie dla wszelkich osób, jakie pracują w terenie i trudnych warunkach dla urządzeń elektronicznych.

W razie gdyby jego podstawowe możliwości były niewystarczające do pracy to warto przyjrzeć się smartfonom lub innym modelom z serii Hammer od MyPhone – jest sporo różnych modeli o różnych możliwościach.

Naszym zdaniem telefon ten wpasowuje się bardzo dobrze do potrzeb osób, jakie szukają klasycznych telefonów o bardzo dużej wytrzymałości na zniszczenia. Jego wykonanie zapewnia długie i bezproblemowe działanie nawet w warunkach w jakich inne typowe sprzęty elektroniczne szybo by przestały funkcjonować.

Bardzo dobrze leży w dłoni dzięki profilowi i nie powinien z niej wypaść, nawet przy deszczu, mrozie czy silnym wietrze. MyPhone Hammer Delta to urządzenie, jakie jest bardzo proste w obsłudze i nakierowane na konkretne potrzeby – które w pełni zaspokaja swoją budową. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: