Telefony używane – na co zwracać uwagę

Używane telefonyOferty telefonów używanych stanowią obecnie jeden z największych rynków handlu. Telefony użynane można nabyć za znacznie tańszą cenę niż te same modele nowe, dostępne w sklepach i salonach sprzedaży.

Telefon po kimś nie oznacza tego że jest gorszy, liczy się przede wszystkim jego sprawność i wygląd.

Telefony używane – zacznijmy od tego że ofert telefonów używanych zazwyczaj szuka się na aukcjach internetowych – czyli zakupy bezpośrednio od osób prywatnych lub sklepów i komisów które tam się wystawiają. Także można szukać w lokalnych komisach – tutaj ceny zazwyczaj są znacznie większe niż tych z aukcji internetowych, gdyż dochodzi prowizja komisu lub lombardu.

Ostatnim miejscem gdzie jeszcze można rozglądać się za używanym telefonem są ogłoszenia lokalne. Tutaj pojawia się problematyka czy telefon jest w pełni sprawny i czy osoba ogłaszająca się jest poważna.

Największy udział w poszukiwaniu i sprzedaży telefonów używanych mają oczywiście aukcje internetowe. Na aukcjach internetowych można znaleźć tysiące ofert telefonów. Warto jednak dodać że w przypadku aukcji kupuje się telefon używany na podstawie opisu a nie sprawdzenia go fizycznego.

W przypadku zakupów na aukcjach internatowych warto sprawdzić danego sprzedawcę telefonów. Chodzi o to aby wiedzieć czy sprzedawca telefonów używanych jest kompetentny i nie otrzymuje wielu negatywnych komentarzy od innych kupujących. Zawsze należy wybierać sprzedawców z prawie samymi ocenami pozytywnymi a najlepiej tylko ocenami pozytywnymi.

Telefony używane są tańsze od nowych modeli. Często się niczym nie różnią o ile są zadbane. Warto jednak zorientować się jak długo trzyma ich bateria na jednym ładowaniu.

Oraz dowiedzieć się czy głośniki są sprawne, czy telefon posiada blokadę na jeden rodzaj karty i czy klawisze działają sprawnie. To najważniejsze cechy gdyż one najczęściej zawodzą. Zapraszam do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.