Tenis stołowy w Polsce

Polska tenis stołowyTenis stołowy to sport jaki jest bardzo popularny prawie w każdym kraju. W Polsce jego oblicze ma dość specyficzny charakter. Głównie chodzi o jego dostępność, infrastrukturę oraz otwartość na nowe osoby, jakie by chciały się w nim rozwijać.

Tenis stołowy to sport bardzo niedoceniany i mocno kulejący na terenie kraju. Powodem tego jest brak dostępności do stołów gdzie można swobodnie grać oraz do punktów gdzie można się rozwijać w tej dyscyplinie. Jest wiele miejscowości dających takie możliwości ale w skali całego kraju są one znikome lub marginalne.

Największą problematyką jest poza brakiem dostępności do miejsc gry mała liczba klubów i grup uprawiających ten sport.

Co także jest wypadkową braku promocji przez już istniejące kluby oraz organizacje sportowe i regionalne. Wiele osób zdecydowanie by mogło się nim zainteresować, gdyby mieli taką możliwość – natomiast w Polsce promowane są przede wszystkim tylko sporty zespołowe i praktycznie tylko piłka nożna, koszykówka i siatkowa.

Wiele osób chcących się rozwijać w tenisie stołowym musi szukać pośrednich rozwiązań jak poszukiwanie miejsc gry i ludzi do tej gry. Nie ma pomocy w organizacjach tego typu grup społecznych ani wsparcia od istniejących klubów dla nowych chętnych osób – jacy już nie spełniają wieku szkoleniowego.

Aby to zmienić wystarczyła by pomoc w tworzeniu miejsc do gry oraz otwarte działania promocyjne na rzecz tego sortu, aby zainteresować nim nowe masy społeczne. Następnie otwarte możliwości szkolenia osób w grze bez względu na wiek.

Tenis stołowy jest sportem traktowanym jako kameralny przez co ma małą widownię – ale przyczyną tego jest brak promocji. Zapraszamy do następnego tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.