Termometr elektroniczny 2MEASURE 050300 – Opinia

Termometr elektronicznyTermometr elektroniczny firmy 2MEASURE o modelu 050300 jest urządzeniem do badania temperatury ciała o dość niskiej cenie zakupu. Posiada w sobie duży czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

Pomiar za jego pomocą można wykonywać zarówno w ustach pod pachą oraz w odbycie. Z czego preferowanym miejscem będzie oczywiście pod pachą.

2MEASURE 050300 posiada elastyczną gumowaną końcówkę z metalowym czujnikiem na jej końcu. Zakres jego pomiaru to od 32 do 42,9 stopni C.

Tolerancja czyli błąd w pomiarze mieści się w przedziale +/- 0,1 stopnia C – jest to więc całkiem spory margines, bo wynika z niego możliwość rozpiętości wyników 0,3 C szacując liniowo. Natomiast szczególną uwagę należy zwrócić czy pomiar jest powtarzalny – może być w przypadku tego urządzenia duża rozbieżność wyników.

W zestawie jest do niego przezroczysta osłona z tworzywa sztucznego. Termometr także ma w pamięci temperaturę ostatniego wykonanego pomiaru. Jest on faktycznie bardzo łatwy w obsłudze – znajduje się na nim tylko jeden klawisz – mimo wszystko aby pomiary były akceptowalne należy zaznajomić się z dość problematycznymi zasadami z instrukcji obsługi – jakie naszym zdaniem dyskwalifikują to urządzenie.

Zasila go jedna bateria L736 jaka jest dołączona do zestawu. Standardowa gwarancja wynosi 12 miesięcy. Pomiar powinien trwać około 60 sekund oraz jest sygnalizowany sygnałem dźwiękowym jaki powinien trwać około 10 sekund.

Termometry te jednak bardzo często pokazują złą temperaturę w dużo większym zakresie – nawet kilka stopni C. Potrafią za każdym razem pokazywać inne wyniki a pomiar trwać nie 60 sekund a przykładowo 30.

Także ogromną problematyką jest postępowanie zgodnie z instrukcją – termometry tego typu nabywa się po to, aby pomiar był szybszy niż z tradycyjnych – natomiast w przypadku tego urządzenia pomiar należy robić po około 30 minutach od przystosowania urządzenia do temperatury pokojowej po wyjęciu z pudełka, co jest rzeczą bardzo niepraktyczną czasowo.

Termometr elektroniczny 2MEASURE 050300 także trzeba trzymać pod zaciśniętą pachę około 5 minut zanim włączy się tam urządzenie ręcznie (aby nabrało odpowiedniej temperatury otoczenia ciała) – przez co to urządzenie staje się całkowicie niepraktyczne – nie tylko potrafi całkowicie pokazywać błędne wyniki to dodatkowo zajmuje znacznie więcej czasu taki pomiar zgodnie z instrukcją niż termometrem tradycyjnym.

Osobiście go nie polecamy a nawet odradzamy z wcześniej wymienionych powodów. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić coś lepszego o innym modelu i większej dokładności działania oraz szybkości pomiarów. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Kristek Mat pisze:

    Powiedzieć że on słabo działa to za mało. Ogólnie pokazuje dane jakie mu się podobają. Różnica kilka stopni Celsjusza. powinna być dopuszczalna nie większa niż 0,2 C a tutaj skacze nawet po plus lub minus do 4 stopni. Tym samym ten sprzęt nie nadaje się do niczego. Lepiej aby pomiar trwał dłużej i był stabilny nich chwilę i pokazywał takie różne losowe brednie.

  2. Kwasek pisze:

    Nazwanie tego produktu totalnym gównem było by zdrobnieniem. Niestety, kupiłem i okazuje się – że badanie raz po razie to za każdym razem inne wyniki. Dobrze, że ktoś obnaża takie produkty, przecież to strata pieniędzy. Od razu oddałem go do sprzedawcy za towar niezgodny z opisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: