Tomasz Zaboklicki – pesa i król pociągów

Pociągi ZabobolickiTomasz Zaboklicki to człowiek jaki z pracownika szeregowego stał się potentatem w produkcji nowoczesnych rozwiązań szynowych w tym pociągów i tramwajów oraz technologi związanych z ich produkcją.

Stawia on zawsze na nowe rozwiązania i szukanie nisz na rynku – czyli zapotrzebowań wśród jakich nie ma dużej konkurencji i liczy się wąska ale wysoka specjalizacja.

Tomasz Zaboklicki rozpoczął swoją drogę do sukcesu i stania się milionerem od pracy przy taborze kolejowym jako zwykły pracownik. Następnie gdy firma podupadała wraz z pracownikami wybrali nowy zarząd na jakiego czele on stanął z wyboru kolegów z pracy. Kolejnym krokiem były dobre pomysły na rozwinięcie firmy i wyciągnięcie jej z dołka finansowego.

Następnym celnym krokiem było postanowienie wykupienia firmy z rąk skarbu państwa i zarządzanie prywatnym przedsiębiorstwem jakie stało się bardziej wydajne bo zatrudniało fachowców a nie nominowało kunktatorstwo znajomych.

Tak powstała firma Pesa w Bydgoszczy. Firma zaczęła nie tylko naprawiać tabory kolejowe ale i produkować własne produkty szynowe w nowoczesnych technologiach i co więcej bardzo konkurencyjnych cenach. Obecnie produkty tej firmy jeżdżą w wielu krajach europy a firma stale się rozwija, powiększając własny kapitał.

Aby osiągnąć sukces jak twierdzi sam Tomasz Zaboklicki należy silnie obstawać przy swoich marzeniach i oczywiście starać się znaleźć coś w czym będzie chciało się być najlepszym oraz mimo trudności ciągle przeć do przodu, aby być w tym coraz lepszym.

Obecnie firma Pesa cieszy się uznaniem oraz bardzo dużym zaufaniem w większości krajów europejskich a to wszystko za licznymi innowacjami jakie wprowadza ona w swoich produktach oraz dbaniu o najwyższą jakość względem oferowanej ceny.

Postawienie na tworzenie w Pesie pojazdów szynowych także do komunikacji miejskiej czyli tramwajów było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Także tabory kolejowe jak i remontowanie wszelkich pojazdów z zakresu produkcji ściśle się zazębia usługami kompaktowymi – jest to genialne posunięcie jakie nie dało długo czekać na wspaniałe rezultaty finansowe firmy.

Warto też dodać że sam Tomasz Zaboklicki pomimo tego, że jest pasjonatem kolejowym to dodatkowo nigdy nie rezygnował z marzeń a wręcz starał się je realizować – trzeba być marzycielem jaki nie boi się po nie sięgnąć aby osiągnąć sukces – warto o tym pamiętać.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć dalszych sukcesów Polskiej firmie Pesa oraz jej twórcy czyli Panowi Tomaszowi Zaboklickiemu. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *