Top Chips o smaku papryki z Biedronki – Opinia

Paprykowe chipsyChipsy ziemniaczane o smaku paprykowym o nazwie Top Chips z marketu Biedronka, to następny produkt jaki poddaliśmy naszej ocenie. Chipsy niestety nie wypadają w kwestii składu za dobrze, jednakże względem innych konkurencyjnych produktów wypadają praktycznie podobnie.

W kwestii smakowej są całkiem niezłe, aczkolwiek naszym zdaniem ich smak się pogorszył, względem tego jaki był na początku ich produkcji. Top chipsy są w kolorowym opakowaniu mieszczącym 225 gramów chipsów.

Składniki Top Chips o smaku paprykowym: ziemniaki, olej roślinny, preparat aromatyzujący o smaku papryki (lepsza by była sama papryka w posypce niż preparat tylko o jej smaku, mający z papryką mało wspólnego) a składa się on z serwatki z mleka w proszku, soli oraz wzmacniacza smaku E621 (glutaminian sodu uważany za szkodliwy), cukru, sproszkowanej papryki, aromaty (nie określono jakie), czosnek, sproszkowana cebula, przyprawy i zioła także nie napisane jakie, barwnik e160c – czyli coś co ma je bardziej upodobnić do naturalnego pożądanego koloru. Może zawierać śladowe ilości mleka oraz posiada w sobie gluten.

Składniki chipsów jak widać nie są zachwycające ani nawet za dobre. Warto jeszcze opisać wartość odżywczą produktu w 100 gramach oraz normach GDA w nawiasie wyrażonych procentowo:: 520 kacl (8%), biało 7 g, węglowodany 50 g, cukry 0,8 g (1%), tłuszcz 32 g (14%), kwasy tłuszczowe nasycone 15 g (22%), błonnik 4,8 g oraz sód 0,68 gram (8%).

Paczka Chipsów zawiera 8 sugerowanych porcji produktu. Jak widać jest to produkt bardzo tuczący i wpływający na szybkie tycie.

Poszczególne chipsy są ładnie wypieczone, cienkie bez karbowania. Często czuć w nich posmak typowo sztuczny oraz mocno ostry. Składniki niestety mają niską jakość – i daleko odbiegającą od składu naturalnego. Produkt mimo że ma kiepski skład to w smaku jego struktura jest dopuszczalna.

Zdecydowanie nie jest to jednak produkt który powinien gościć często w jadłospisie lub jeśli ktoś dba o zdrowie to wcale się nie powinien znajdować na liście pokarmów.

Pod względem wartości dla organizmu Chipsy Top są praktycznie jałowe, mogą za to znacznie wpływać na szybkie tycie i związane z tym schorzenia. Składniki daleko odbiegające od naturalnych, także nie powinny zachęcać. Dlatego naszym zdaniem jest to produkt niskiej jakości i nie polecamy tego produktu. Zapraszamy do przeczytania pozostałych tematów.

2 komentarze

  1. Kawar

    Te chipsy oraz z netto są najlepsze. Może to firmowe chipsy ale nie ustępują niczym dym markowym drogim paczkom. Z netto zawsze biorę te karbowane choć bardzo zdrożały a z biedronki właśnie te paprykowe.

  2. Narkoman Chipsowy

    ZMIENIONE CHIPSY Z 200G NA 170G PRZY TAKIEJ SAMEJ CENIE, ORAZ SMAK ZMIENIONY Z PRZECIĘTNEGO NA KARTON. E.Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.