Torba na aparat fotograficzny Esperanza ET150 – Opinia

Torba na aparatTorba na aparat fotograficzny firmy Esperanza o modelu ET150 to kolejny produkt tego typu poddany naszym testom. Torba posiada w sobie komorę główną na duży aparat fotograficzny oraz regulowaną przegrodę na rzepa tej komory.

Kieszeń przednią na drobiazgi – może ona pomieścić wizytówki, zapasowe akumulatorki, małą ładowarkę i okablowanie. Dwie kieszenie boczne na drobiazgi. Wymiar całej torby na aparat to 23x16x13cm.

Wnętrze torby w komorze głównej jest wyścielone miękkim materiałem, mającym chronią aparat przed porysowaniem oraz uderzeniami. Górna pokrywa komory głównej jest zapinana na dwa osobne zamki ekspresowe od góry. Końcówkę pokrywy wieńczy rzep trzymający cypel zamykający. Jest to rozwiązanie niedobre.

Górna pokrywa nie jest osłonięta zakładką przed deszcze, przez co aparat znajdujący się w komorze jest narażony na wilgoć oraz dostawanie się pyłów. Na górnej klapie także zamocowany jest uchwyt do przenoszenia ręcznego torby.

To także nie jest najlepsze rozwiązanie, bo cały ciężar torby podczas przenoszenia ręcznego oddziaływuje na dwa ekspresy oraz rzepa. Jeśli one puszczą zawartość torby może się wysypać – gdyż jest na stałe przymocowana tylko do jednego boku.

Torba na aparat fotograficzny Esperanza ET150 po za tymi złymi rozwiązaniami technicznymi robi dość dobre wrażenie.

Warto wspomnieć, że nie jest ona droga a za to bardzo pojemna. W komplecie torby znajduje się pasek do przenoszenia jej na ramieniu. Jego uchwyty wykonane są z metalu. Pasek do przenoszenia na ramieniu jest regulowany w długości.

Pod spodem torby na aparat Esperanza są umieszczone standardowe stopki, mające zapewniać lepszą przyczepność na gładkich powierzchniach.

Torba Esperanza ET 150 jest całkiem dobrze wykonana po za dwoma wspomnianymi rozwiązaniami znacznie osłabiającymi jej przydatność w terenie. Cena torby na aparat jest odpowiednia względem jakości.

Aczkolwiek może warto dołożyć do niej trochę więcej i kupić coś lepszego, bardziej chroniącego aparat fotograficzny przed czynnikami zewnętrznymi. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Trowak pisze:

    Mam ten pokrowiec i jestem z niego zadowolony. Nawet podczas deszczu nie ma problemu z przemakalnością. Ogólnie jest to fajne tylko ma wspomniany problem uchwytu na górnym wieku jakie jest w całości otwierane. Brak pokrowca na duży deszcz, w ulewach go nie próbowałem a może się tak czasami zdarzyć. Moim zdaniem produkt jest dobry ale nie idealny, mimo wszystko zdecydowanie pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *