Torba na aparat fotograficzny SafePaq ECOZ 140 – Opinia

Torba aparatuTorba na aparaty fotograficzne firmy Safe Paq o modelu ECOZ 140 jest warta przyjrzenia się bliżej. Została wykonana z Nylon Codura. Wspomniane wykonanie jest z materiału cieszącego się dużą wodoodpornością.

Komora główna została wzmocniona zmiękczającymi wkładkami, chroniącymi zawartość komory od uderzeń. Komora główna w środku jest obszyta miękkim materiałem mającym zabezpieczać przed porysowaniem aparatu. Torba w całości ma chronić aparat przed wilgocią, uderzeniami oraz kurzem.

Komora główna jest zamykana na zamek ekspresowy dwustronny. Znajduje się tam także klapka na drobiazgi, takie jak karta pamięci czy wizytówki a sama jest zamykana na rzepa. Torba na aparat ma dwa uchwyty, pierwszy standardowy na rękę, który jest bardzo wygodny oraz pasek do zawieszenia na ramieniu. Oba uchwyty są bardzo wytrzymałe.

Torba posiada dodatkową kieszeń z przodu, można w niej schować baterie lub akumulatory czy wizytówki. Wspomniana kieszeń także jest zapinana na zamek błyskawiczny. Po boku torby są schowki siatkowe na drobiazgi, przykładowo kabelki łączące aparat z komputerem.

Warto wspomnieć że komora główna oraz przednia jest chroniona przez zakładkę nieprzepuszczalną zapinaną na rzepa z przodu. Na spodzie znajdują się nóżki z tworzywa, ułatwiające postawienie torby oraz chroniące od zabrudzenia materiału.

Z tyły znajduje się zaczep, można go przypiąć do paska spodni. Pasek na ramię jest regulowany i posiada na stronie wewnętrznej skórzane wykończenie od zawieszenia ciężaru torby na ramieniu. Rozmiar wewnętrznej komory na aparat fotograficzny wynosi 140×140 mm oraz wysokość 70 mm. Czyli jest to komora dobra do przenoszenia praktycznie większości średnich i większych aparatów kompaktowych. Zaczepy paska są wykonane z metalu nierdzewiejącego, co stwarza pewniejszy uchwyt.

Torba sprawia wrażenie pozmyślanych rozwiązań technicznych. Jest ona dobrze wykonana i skutecznie chroni aparat przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami oraz wilgocią czy pyłami. Cena tego produktu nie jest mała, ale za to ma się pewność że trzyma on wysoką jakość wykonania.

Zdecydowanie można polecić ten produkt na własny aparat fotograficzny. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *