Trening mentalny i lepsze wyniki w sporcie

Trening tenis stołowyTrening mentalny to nic innego jak wykonywanie wizualizacji umysłem, zachowań jakie powinny mieć miejsce podczas standardowych ćwiczeń. Ma on kolosalne znaczenie na wyniki w sporcie.

Trening jaki prowadzi się w myślach jest udowodnione, że działa niemal identycznie jak aktywność fizyczna.

Podczas badań stwierdzono, że osoby uprawiające trening mentalnie osiągały bardzo zbliżone rezultaty z minimalnym (niemal nie istotnym) marginesem różnicy jaki jest względem ćwiczeń tradycyjnych.

Co więcej mentalne przygotowanie pozwala osiągnąć lepsze nastawienie psychiczne – dzięki czemu jest się bardziej zmotywowanym oraz odpornym na przeżywany stres podczas wykonywanej aktywności już pod presją osiągów.

Trening mentalny nie może być wykonywany w zastępstwie za tradycyjne formy gdyż on w szczególności rozwija technikę oraz daje przemyślenia co do zachowań. Natomiast nie wyrabia sam w sobie nawyków czy mięśni oraz standardów jakie są niezbędne dla lepszych wyników.

Mentalne przećwiczenie zapewnia natomiast większą precyzję, dokładniejsze ułożenie niezbędnych schematów podczas aktywności, umotywowanie na sukces i możliwość jego osiągnięcia. A także zwiększoną odporność na stres i łatwiejsze pokonywanie barier technicznych i fizycznych.

Trening tego typu powinien być wizualizacją siebie w danym sporcie, normalnie uprawiającego ten sport lub biorącego udział już w zawodach, gdzie się wygrywa. Tutaj także będzie miało miejsce zastosowanie prawa przyciągania.

Trening mentalny jest jedną w niezbędnych funkcji prowadzonych na wysokich szczeblach szkoleniowych – co nie przeszkadza w stosowaniu go wszędzie i dla każdego dla poprawy osiąganych wyników – jest to bardzo prosta i skuteczna metoda, na poprawienie wyników w sporcie. Zapraszamy do kolnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: