Trening szybkościowy w tenisie stołowym – jak zrobić

Szybkość tenis stołowyTrening szybkości w tenisie stołowym jest bardzo ważny, szybkość to podstawa prawie każdego typu sportu. W tenisie stołowym on nabiera dodatkowego istotnego elementu – jest to gra polegająca na szybkich reakcjach, więc jest on niezbędny do skuteczności zawodnika.

Aby osiągnąć wysoką szybkość reakcji należy ją ćwiczyć i rozwijać. Ćwiczeń można wykonywać kilka w zależności od trenowanego typu gry. Można ćwiczyć zarówno szybkość reakcji zmiany pozycji ciała, na przykład poprzez krótko dystansowe szybkie biegi ze zmiennym kierunkiem.

Trenując na gruszce do boksowania reakcje rąk jak i inne ćwiczenia szybkościowe części ciała nie biorących udziału w grze bezpośrednio ale będące pośrednio niezbędne w grze – na przykład nogi.

Najważniejsze jednak są reakcje na piłki a tym samym warto wspomnieć o treningu szybkościowym na reakcje co do gry bezpośrednio. Ćwiczenia szybkości w reakcjach polegają na stosowaniu do tego albo partnera, który będzie narzucał szybkie piłki do treningu odbioru danej rotacji lub jej mieszanego składu w dowolny punkt stołu lub wybrany jego punkt.

Także do ćwiczeń tego typu stosuje się returnbord, na jakim ćwiczy się szczególnie szybkie uderzenia z rotacją typu Topspin. Można także trenować to na złożonym stole lub gładkiej ścianie – trenując szybkość odbijania piłki na dystansie nie większym niż 2 metry.

Takie proste technicznie treningi dają bardzo duże efekty podczas gry. Co łatwo będzie stwierdzić już po kilku przeprowadzonych próbach.

Szybkość reakcji jest podstawą w tenisie stołowym podczas gry – dlatego tego typu ćwiczenia powinny być często odbywane aby nie wychodzić z formy a nawet stawać się coraz bardziej skutecznym graczem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *