Triki i sztuczki w tenisie stołowym

Sztuczki tenis stołowyW tenisie stołowym można stosować całą masę różnego rodzajów trików oraz sztuczek podczas gry. Najbardziej popularne z nich, to zagrania mające zmylić przeciwnika i dać nad nim jakąkolwiek przewagę. Popularnymi trikami są oszukane rotacje piłki.

Chodzi o markowanie uderzenia nadającego mocnej rotacji a w rzeczywistości uderzenie powinno być jałowe – czyli bez przeniesienia tarcie obracającego piłkę przez rakietkę.

Imitacje rotacji można wykonywać zarówno podczas ruchu topspinowego jak i typowego podcięcia piłki czyli Backspina. Całość w imitacji rotacji polega na wykonaniu ruchu takiego jak do typowego podkręcenia piłki – ale ze zatrzymaniem rakietki przed samym uderzeniem aby została ona tylko przebita.

Przeciwnik takiego ruchu nie powinien zauważyć i spodziewać się zupełnie innej piłki niż jest w rzeczywistości.

Innym trikiem w tenisie stołowym może być markowanie ścięcia piłki – czyli wykonywanie takich samych ruchów jak do ścinania łącznie z zamachem ale bez wykonania silnego uderzenia, a tylko lekkie przebicie piłki.

Stosuje się to tylko w przypadku jeśli przeciwnik jest daleko od stołu, aby nie wracał do niego i nie zdążył odebrać słabej krótkiej piłki. Można to także zrobić w drugą stronę – czyli udawać że piłka będzie słaba a przy kontakcie wykonać ruch barkiem i nadgarstkiem oraz ramieniem nadającym jej nagłej prędkości.

Bardzo popularną sztuczką w tenisie stołowym jest także zamiana rotacji piłki – chodzi o wykonanie ruchu podobnego jak do danej rotacji nadawanej na piłkę a wykonanie uderzenia przeciwnego.

Musi być to jednak wykonane w taki sposób, aby nie zostało to zauważone przez przeciwnika. Triki i sztuczki w tenisie stołowym nie ograniczają się do małej grupy zagrań, jest ich taka ilość jaką może tylko technicznie wykonać i wymyślić.

Całość polega zawsze na zmyleniu przeciwnika fortelem, aby spodziewał się on czegoś zupełnie innego lub wcale się nie spodziewał danego typu piłek. Należy pamiętać że ten sport jest grą także strategiczną,  im lepiej nauczy się w nim nie tylko odbijać piłkę ale i stosować taktyki gry tym lepsze się będzie osiągało wyniki. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: