Turystyka rowerowa w Polsce

Rowerowa turystyka PolskiTurystyka to bardzo szeroka dziedzina skupiająca w sobie także formy rekreacyjne. Specjalnym działem turystyki o pewnej dozie kwalifikowania jest jej dział poświęcony kierunkowi rowerowemu.

Całość polega oczywiście na uprawianiu turyzmu dzięki zastosowaniu roweru lub gdy jest on jej dużym elementem składowym.

Ten typ turystyki jest bardzo cenny z wielu różnych powodów. Na początku warto wspomnieć, że turystyka rowerowa cieszy się bardzo dużym rozwojem i wzrostem zainteresowania we wszystkich grupach społecznych. Sama jazda rowerem jest jedną z najzdrowszych form rekreacji dla organizmu – zarówno pod względem kardio jak i wydolności a nawet sprawności fizycznej i intelektualnej.

Rozwój tego typu turystyki zależy szczególnie od rozwoju infrastruktury przydatnej do jej uprawiania. Czyli powstawanie nowych dróg rowerowych, stojaków, promowanie tego typu rekreacji jak i przekazywanie wzorców zachowań.

Turystyka rowerowa w Polsce stoi na średnim poziomie, widać w niej duży postęp ale jest to nadal jeden z bardziej marginalnych potencjałów względem krajów wysoko cywilizowanych. Warto to kontrastować że jazda rowerem wcale nie jest gorsza od drogi pokonanej samochodem, także trzeba obalać mity że cykliści to ludzie biedniejsi – często jest wręcz odwrotnie.

Aby uprawiać w pełni ten rodzaj aktywności fizycznej nie wystarczy tylko wyposażyć się w sam rower. Warto także planować to co chce się nim odwiedzić oraz to co potrzeba ze sobą zabrać zarówno ze względów praktycznych jak i ekonomicznych.

Turystyka rowerowa nie jest droga a może dać jak mało inny typ turyzmu mnóstwo bardzo pozytywnych wrażeń i co więcej obcowania z przyrodą oraz zdrowie fizyczne i umysłowe przez samą tego rodzaju aktywność.

Warto to także powiązać z dziedziną kulturową i naukową w przypadku zwiedzania różnego rodzaju miejsc, co ma znaczy wpływ na rozwój samo świadomości i obycia. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Cyclo Maciek pisze:

    Z roku na rok rośnie jakość możliwości podróżowania po kraju na rowerze. Niestety nadal wiele miejsc nawet duże miasta są praktycznie bez komunikacji dla rowerów – szczecin jest bardzo bardzo słabo prezentujący się pod tym względem. Poznań czy Wrocław już bardzo dobrze to wygląda. W teren wyjazdy między aglomeracjami są niestety nadal problematyczne i niebezpieczne, brak bezpiecznych szlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: