Ucieczka więźnia w Szczecinie – Dziwna obława i fakty

Obława policji SzczecinW Szczecinie doszło do nietypowego wydarzenia a mianowicie ucieczki więźnia w kajdankach z komisariatu policji na ulicy Kaszubskiej. Zaraz po tej uciecze postawiono niemal całe centrum Szczecina do góry nogami tworząc ogromna obławę na zbiega.

Poszukiwania były szczególnie widoczna na trasie wylotowej Szczecin – Stargard, gdzie kontrolowano wszystkie samochody wraz z zaglądaniem do bagażników pojazdów i powstawały coraz to większe zatory.

Skutkiem obławy było powstanie gigantycznych zatorów drogowych – korki sięgały nawet 7 km długości na drodze krajowej numer 10 pomiędzy Stargardem i Szczecinem. Centrum miasta także było przyblokowane a to stwarzało bardzo duże koszty społeczne i materialne. Osoby jakie są w stanie przejechać dystans w 30 minut tym razem pokonywały go w około 2 godziny.

Ludzie po pracy stali w korkach, autobusy nie jeździły na czas zgodnie z rozkładem mając gigantyczne opóźnienia. Dodatkowo utrudniało to poruszanie się karetek, straży pożarnej i innym służbom po absolutnie zakorkowanych drogach. Nie mówiąc już o zużyciu benzyny, jakiej także zużywa się więcej w takich okolicznościach. To były tylko koszta społeczne a co na to bardzo dziwne tłumaczenie Policji i fakty.

Powstały bardzo duże sprzeczności względem faktów i oświadczenia policji – mężczyzna jaki był skuty wychodzi z komisariatu i nikt się na początku o tym nie zorientował. Następnie oświadczenie policji, że osoba ta była niegroźna a powstaje gigantyczna obława blokująca miasto. Policja twierdzi – że był to tylko pijany kierowca zatrzymany dzień wcześniej – to absolutnie nie trzyma się logiki – no chyba, że osoba ta pozabijała kilka osób podczas jazdy na drodze.

Pierwszą dziwną sprawą jest sprzeczna informacja – że był skuty i wyszedł z komisariatu – a potem, że być może miał już rozpięta kajdanki. To bardzo dziwna sytuacja – skoro policja nie wie jak było naprawdę. Powiły się informacje, że być może sam zatrzymany zdobył w niewyśnionych okolicznościach kluczyki do kajdanek i sam sobie je rozpiął – czy kluczyki walają się tam po podłogach… to jest absolutnie dziwne. Policjanci w sumie sami nie wiedzą czy był skuty czy nie i jak się dokładnie ulotnił. Także nie wiedzą kiedy to było dokładnie. Być może absurdem było by sądzić, że ktoś mu w tym pomógł na komisariacie.

Skoro był to niegroźny przestępca i zwykły pijany zatrzymany za prowadzenie w tym stanie pojazdu – to po co robiono obławę jak na bardzo groźnego, co najmniej recydywistę z dużym stażem działalności. Inna sprawa na jaką nie zwracano uwagi, to skoro został zatrzymany za prowadzenie pod wpływem – to przecież zatrzymany został jakiś z nim samochód, który jest czyjś i po niej można dojść do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. Nawet jeśli był wypożyczony to firma jaka go wypożyczyła ma dane personalne nabywcy. Szukano by na pewno też w domu – no chyba, że był to obcokrajowiec – co w dużej mierze mogło by za tym przemawiać.

Następnie czy ktoś co wychodzi z komisariatu i jest zbiegiem na pewno będzie uciekł w samochodzie – obstawiono różne ulice. Równie dobrze mógł uciekać po torach kolejowych lub parkami i zapuszczonymi uliczkami do zieleni a także polami i ugorami a nie drogą po szosie w jakimś aucie. No chyba że było wiadomo, że ktoś takiej osobie pomógł zwiać samochodem – na przykład jakieś auto na niego już czekało pod komisariatem czy w jego pobliżu.

Zakres akcji jaki został podjęty jest co najmniej absurdalny do tego co oświadczyła policja czyli: niegroźny zbieg, jaki był zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. W takiej sytuacji by zabrano mu prawo jazdy, wystawiono mandat, samochód zabrano lawetą – ewentualnie zabrano na komisariat w celu sprawdzenia ilości promili, jeśli by się wzbraniał na miejscu lub nie ma dokumentów w celu ustalenia tożsamości. Ale nie obława na zwykłego pijanego kierowcę – jak na bosa szajki przestępczej.

Wiele osób twierdzi także, że podobne wydarzenia miały miejsca w innych miastach Polski a nawet zagranicą i mogły to być tylko ćwiczenia. Dziwne to ćwiczenia, skoro zawsze jak dotychczas informowano mieszkańców o takich planach przed faktem, a także nie były tak rozległe i nie tworzyły takich problemów.

Kolejna sprawa jak jest obława to społeczeństwo powinno być informowane – w Polsce jest niestety ochrona przestępców i nie podaje się pełnych danych osoby z imienia nazwiska. W tym wypadku powinno się w mediach udostępnić co najmniej portret poszukiwanego – to oczywiste ale nie wykonane przez policję. To także daje do myślenia. Albo jest to bardzo groźny przestępca albo poprawność polityczna i nie chcą sugerować, że dana nacja zrobiła jakieś grubsze przestępstwo i jest poszukiwana w obławie.

Przestępca niegroźny i tylko był zatrzymany z jazdę po pijanemu – przeszukiwano samochody, bagażniki i stworzono wielką obławę. To wszystko się nie klei i jest nielogiczne. Co sami sądzicie w tej sprawie?

 1. Kamil pisze:

  Dziwne to mało powiedziane, jakiś mało ważny kmiotek pijany a tutaj helikoptery, sprawdzanie bagażników samochodów, świecenie latarkami do wnętrza auta. Sprawdzanie transportu publicznego i wszystko wszędzie dookoła obstawione. I jeszcze zbiegły się te seryny alarmowe tego samego dnia i o podobnej porze.

 2. Damian Sobich pisze:

  Myślałem że jakiś stan wojenny wprowadzili jak jechałem autem do Szczecina. Przecież na drogach było więcej kontroli niż na przejściach granicznych na wschodzie. Oby złapali gościa, pewnie jakiś obcokrajowiec skoro tak szukają i nie wiedzą gdzie mieszka.

 3. No to o Szczecinie głośno na całą Polskę choć nie z powodu że ktoś zwiał policji bo to chleb codzienny ale że obława była na rzekomo mało groźnego przestępce jak na samego Escobara. Już widziałem w mediach krajowych o tym wzmianki, miasto zabłysnęło i tak samo jego funkcjonariusze.

 4. Jest jeszcze 3 wersja: rozerwał kajdanki, więc to pewnie był Sylas z LOLa.

 5. Andrzej pisze:

  Taka sytuacja jaka miała miejsce wczoraj , powód nijaki ale to pomijam , pokazał ze kierowcy jeszcze nie potrafią tworzyć tzw. korytarza życia . Jadąc ul. Struga byłem swiadkiem jak karetka na sygnale “przebijała ” się zakorkowaną ulicę . Mam tylko nadzieję że pomoc przyjechała na czas … A jeśli nie , to kto ma za to odpowiadać ?? Policja która zrobiła szopkę , czy kierowcy którzy nie potrafią się zachować w takiej sytuacji ….

 6. ukradli mi rower pisze:

  !!! Szczecin zawsze psychodelicznY !!!

 7. ŁukaszSK pisze:

  Jestem bardzo ciekawy jaki będzie finał tej akcji, niestety możemy nie usłyszeć czy został złapany czy też nie. A nawet jak usłyszymy że został to może być ściema. Akcja jakich mało, ucieczki się zdarzały ale nie z takimi poszukiwaniami. Niesamowicie ciekawa sprawa o jakiej niestety jest więcej pytań niż odpowiedzi.

 8. Amarantus pisze:

  Dobry wpis, faktycznie to co wspomnieliście budzi wiele wątpliwości i daje do myślenia. Może być że to nic takiego ale te sprawy o jakich wspominacie to fakt, to dziwnie wygląda. Takie akcje się dzieję że trudno aż w to wszystko uwierzyć. Kiedyś też słyszałem że było porzucone gdzieś ciało z wyciętymi narządami i policja ukrywała taki fakt a to powinno być podane do mediów aby społeczeństwo miało się na baczności i było bardziej czujne. Więcej też powinno być kamer na mieście a ich widok dostępny publicznie do wyglądu.

 9. Powinien ktoś nakręcić film:) Doskonały pokaz jak działanie jednej osoby może sparaliżować całe miasto

 10. Japis pisze:

  Zgodzę się, film był by genialny. Jak ten z USA co Kevin Spacey ucieka z komisariatu udając kogoś innego. Klasyka mogła by być w krajowej kinematografii jak by ktoś mądry to podchwycił z świata kina. Jakaś tajemnica, sensacyjny i było by genialne kino wciągające. Pewnie tak dobra fabuła zostanie zmarnowana. Szczecin widać ma swoje dziwne wydarzenia, zobaczcie do dziś nic nie wiadomo w tej sprawie, co kto i dlaczego oraz jak i gdzie.

 11. ToTemat pisze:

  Uwaga – uciekinier podobno został złapany. Ale policja wydała oświadczenie cytuję “został złapany” zero informacji więcej. Więc podejrzliwość daje do myślenia, że mogą kłamać aby nie wychodzić na takach partaczy. Nawet rzekome zatrzymanie jest niesowicie dziwne z tym ich zero informacji dodatkowych oświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *