Vitanella picie z Biedronki – Opinia

Picie z biedronkiProdukt z marketu Biedronka o nazwie Vitanella o smaku marchwi, jabłka oraz pomarańczy to kolejna ofiara naszego testu. Na etykiecie pisze słowo sok – jednakże zgodnie z przepisami soki są z 100% zawartości soku bez rozcieńczania i dodatków – o czym nie ma mowy w tym produkcie.

Więc tak naprawdę jet to tylko nektar a nie jak przekłamuje etykieta sok.

Skład nektaru Vitanelli: Soki odtworzone z soków zagęszczonych i przeciery z: marchwi 20%, jabłek 20% oraz pomarańczy 15%. Następnie w składzie woda i cukier (więc jest to produkt sztucznie słodzony co jest niedopuszczalne w sokach), kwas cytrynowy i kwas jabłkowy – regulatory kwasowości, witamina C jako substancja wzbogacająca oraz nieznany aromat co także jest niedopuszczalne w produktach noszących miano sok.

Jak widać skład jest mało atrakcyjny i absolutnie nie odpowiada normą jakie spełniają soki – a co najwyżej nektary owocowe o znacznie niższej jakości.

Warto wspomnieć także o normach GDA (dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej): Szklana produktu czyli 250 ml zawierają 6% kalorii czyli 115, aż 28% cukru czyli 25,3 gramy, 0% tłuszczu w tym 0,3 gram, kwasy tłuszczowe nasycone 1% to znaczy 0,1 gram, sód 4% to jest 0,1 gram oraz błonnik 11% czyli 2,8 gram. Butelka produktu zawiera około 4 porcji – czyli tyle samo  szklanek. Cała szklana butelka mieści w sobie 985 mililitrów napoju.

Całość jest pasteryzowana. Skład produktu nie jest zły, ale także nie stanowi on w całości naturalnych składników. Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej jest wybrać prawdziwy sok, składający się w 100% z naturalnego danego składnika, niż coś tak rozwodnionego w dodatku z mieszanką innych związków.

Także witamina C prawdopodobnie skoro została dodana jest syntetyczna – czyli nie tak dobrze przyswajalna przez organizm jak te występujące naturalnie w przyrodzie.

Vitanella z Biedronki jest to produkt średniej jakości o dość przystępnej cenie – która zapewne wynika właśnie z nie do końca dobrego składu a dokładnie braku 100% soku. Bez wątpienia nie jest to sok a co najwyżej nektar.

Produkt jest tworzony tylko dla marketów Biedronka. Podsumowując całość danych uważamy że lepiej jest wybierać lepsze produkty o znacznie lepszych składach. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *