W jakim wieku zacząć uprawić miłość

Wiek miłościStosunek fizyczny jest to kontakt intymny dwojga osób. Prawdą jest, że taki stosunek powinien być zdrowy także w stanie psychicznym. Kontakt intymny nie jest zabawą, którą można używać kiedy się tylko podoba.

Wiele młodszych osób robi ten błąd, że zbyt szybko postanawia go uprawiać, potem mogą z tego wynikać liczne komplikacje.

W jakim wieku rozpocząć uprawianie stosunków fizycznych – wiek jaki można uznać za odpowiedni jest w rzeczywistości liczony inaczej niż wiek pełnoletności prawnej. Kochać się mogą osoby w każdym wieku ale bardzo często okazuje się to zawodem, a jeszcze większym problemem przez złe decyzje po takim stosunku.

Odpowiedni wiek na rozpoczęcie miłości fizycznej jest taki w którym nasz stan umysłowy jest już ukształtowany.

Takim wiekiem można określić czas, gdy posiadamy minimum 20 lat. Bardzo wiele młodych osób chce spróbować jak to jest, często jest się podbudowanym przez czasopisma i filmy dla dorosłych. Jednakże to bardzo źli doradcy. Miłość fizyczna wygląda w rzeczywistości zupełnie inaczej niż w gazetach i filmach. Miłość fizyczna jest połączeniem dwóch osób, ale nie kończenie między którymi jest miłość.

Tutaj chodzi głównie o to, że w erotycznych materiałach istnieje tylko storna zaspokojenia mężczyzny. Większość kobiet nigdy się nie zgodzi na to co dzieje się w filmach i w taki sposób uprawić miłość. Jeśli nawet wyrazi zgodę to po takim kontakcie zazwyczaj będzie rozczarowana. Stosunek fizyczny powinien być przemyślany a nie traktowany jako zabawa młodych osób. Jest to zarówno przyjemność jak i wyzwanie także umysłowe.

W przypadku pierwszego razu trzeba pamiętać, że traci się je tylko raz. Warto więc pomyśleć czy chce się je stracić akurat z tą osobą. Pamiętajmy że tracąc cnotę odcina się pewny fragment siebie i zamyka pewien rozdział życia.

Warto pomyśleć czy aby nie warto tego podarować ukochanej osobie, aby z nią być jako pierwszą, czy pierwszym. Miłość fizyczna można zacząć uprawić zazwyczaj po osiągnięciu 20 lat, gdyż wtedy już jesteśmy bardziej świadomi tego co tak naprawdę chcemy i jakie to może mieć konsekwencje. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *