Wafel Maxer XXL od Nestle – Opinia

Wafelek Maxer XXLWafel o nazwie Maxer XXL jest produkowany przez firmę Nestle. Jest to dość duży wagowo produkt o dość ciekawym smaku. Waga opakowania wynosi 50 gram produktu. Wracając do smaku trzeba powiedzieć, że jest dobry, tylko wyraźnie czuć w nim dużą ilość cukru.

W składzie także wafel nie jest zły, nie ma w sobie składników uznawanych za bardzo kontrowersyjne pod względem zdrowia.

Skład wafla Maxer XXL: czekolada deserowa 32% na skład której wchodzi cukier na pierwszym miejscu a następnie miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz mleczny, emulgator lecytyna słonecznikowa i E476 aromat, mąka pszenna, olej roślinny, cukier, serwatka w proszku, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczone mleko w proszku, substancje spulchniające w postaci wodorowęglan amonu, wodorowęglan sodu, węglan magnezu, emulgatory lecytyna słonecznikowa E476, sól i aromat.

Jak widać po składnie nie ma tam jakiś kontrowersyjnych środków, natomiast jest duży indeks cukrów oraz sam skład bardzo zmieszany przed długą listę elementów go tworzących.

Wartość odżywcza batona Maxer XXL oraz wartość GDA w nawiasie: wartość energetyczna aż 269 kcal (13%), białko 3,2 g (6%), węglowodany 28,1 g (10%) w tym cukry 15,5 g (17%), tłuszcz 15,7 g (aż 22%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 8,6 g (aż 43%), błonnik 1,3 g (5%), sód 0,04 g (2%). Jak widać standardowo cukry oraz tłuszcze są na bardzo wysokich poziomach – zdecydowanie za wysokich.

Mimo że baton smakowo oraz w składzie jest dość dobry to jednak ma on zbyt wysokie normy GDA na poszczególne elementy. Naszym zdaniem można od czasu do czasu, sporadycznie skonsumować ten wafel bez obaw o zdrowie. Natomiast nie powinien być on częstym gościem w codziennym jadłospisie, należy pamiętać że spożywając także inne pokarmy bardzo łatwo przekroczyć normy zapotrzebowania organizmu na poszczególne elementy.

Jeśli natomiast podchodzi się do sprawy odżywiania bardziej skrupulatnie to lepiej wybrać inną słodycz mającą mniej wysokich norm GDA niż opisywany. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *