Wafelek czekoladowy Góralki – Opinia

Wafel czekoladowyWafelek o smaku czekoladowym Góralki to produkt o ciekawym wyglądzie. Jest on oblany na bokach polewą kakaową oraz przekładany w warstwach masą o smaku kakaowo – czekoladowym.

Przykładowe opakowanie mieści w sobie 50 gram produktu. Smakowo wypada on bardzo dobrze, na pewno ma wielu fanów. W składzie może nie jest za bardzo atrakcyjny, ale także nie ma czegoś bardzo kontrowersyjnego.

Skład Góralek czekoladowych: cukier (niestety na pierwszym miejscu), mąka pszenna, tłuszcz roślinny, polewa kakaowa 7,5% (tłuszcz roślinny, cukier, kakao o obniżonej zawartości cukru 17%, serwatka w proszku, emulgatory: fosforydy amonu i E476 czyli karmel amoniakalno siarczynowy dość nieciekawy składnik, aromaty nie określone jakie oraz wanilina).

Następnie kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 5%, mleko pełne w proszku, serwatka w proszku, całkowicie odtłuszczone mleko w proszku, skrobia kukurydziana, olej roślinny, czekolada 0,5%, emulgator w postaci lecytyny sojowej, substancja spulchniająca czyli wodorowęglan sodu oraz aromaty czekoladowy i etylowanilina, żółtko jaja w proszku.

Jak widać skład produktu jest dość długi, ma w sobie dużo cukru oraz E476 co nam się nie do końca podoba pod względem zdrowia. Ogólnie składników jest naszym zdaniem za wiele.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 543 kcal – bardzo dużo, białko 7 g, węglowodany 57 g, tłuszcz 32 g. Producent nie podał ile jest w góralkach zawartości cukru oraz kwasów nasyconych.

Naszym zdaniem w smaku wypada on bardo dobrze ale skład może nie do końca zachęcać do nabycia tego produktu. Cenowo wypada on dość przyzwoicie. Warto wspomnieć że Góralki mają kilka wariantów smakowych.

Dawniej wafelek nazywał się Horalky i także były produkowane w Republice Słowackiej. Ogólnie jest to ciekawy produkt jaki warto ocenić samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Eryk Truski pisze:

    Mam wrażenie że kiedyś były trochę lepsze, mniej cukru a smak był bardziej intensywny. Nadal najlepszy jest kakaowy ale inne już w smaku są znacznie słabsze. Już skrzata lepiej kupić bo trzyma jeszcze poziom.

  2. Karola pisze:

    Ostatnio w sklepach najwięcej widzę tych mlecznych a czekoladowe dużo trudniej dostać. Góralki czekoladowe to moje ulubione a tutaj nie wiedzieć czemu jak na złość stale są inne w sprzedaży. Przynajmniej w sklepach gdzie ja chodzę jest problem z tymi. W smaku super i fajnie że nie są całe zalane czekoladą bo się nie brudzi palców podczas jedzenia.

  3. Marek Joachimski pisze:

    Opakowanie przez dzieci nie do zrealizowania, sam miałem problem z otwarciem. Siła razy gwałt w powiedzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: