Wafelek w czekoladzie Grześki – Opinia

Wafelek GrześkiGrześki to dość popularna marka wafelków produkowana przez firmę Goplana. Można je nabyć w kilku różnych wariantach, polane czekoladą, bez polewy oraz o różnym smaku.

Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych wafelków, przez dość długą historię istnienia tego produktu na rynku słodyczy.

w składzie wafel nie jest naszym zdaniem za dobrym produktem, także smak nie wyróżnia się już niczym specjalnym. Opakowanie mieści w sobie przykładowo 36 gram produktu. Producentem jest Jutrzenka Colian.

Mamy wrażenie że wafelek Grześki pogorszył się smakowo względem tego samego produktu, jaki można było nabyć w wcześniejszych fazach jego produkcji.

Skład wafelka Grześki: czekolada 30,7% w tym 0,2% w kremie, cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz roślinny, bezwodny tłuszcz mleczny, emulgatory lecytyna sojowa E476, aromat, mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony, mleko w proszku, odtłuszczone, cukier, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 2,9%, skrobia ziemniaczana, emulgator lecytyna sojowa, substancje spulchniające wodorowęglan sodu i wodorowęglan amonu, sól i aromat.

Jak widać składniki nie są do końca dobre bo występuje w nich bardzo dużo cukru oraz składnik bardzo kontrowersyjny pod względem zdrowia czyli tłuszcz utwardzony.

Wartość odżywcza w batonie oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 190 kcal (10%), białko 3,7 g (7%), węglowodany 19,4 g (7%), tłuszcz 10,6 g (15%). Wysokie normy cukrów oraz tłuszczu.

W smaku wafel jest dość dobry ale nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencyjnych produktów. Naszym zdaniem wafelek ten stracił trochę na barwie smaku względem jego dawniejszych wersji, jeszcze w innych opakowaniach.

Naszym zdaniem warto wybrać inną słodycz, nie posiadającą w składzie problematycznych elementów, wyjdzie to znacznie zdrowiej. Warto wybierać tylko lepsze i zdrowe produkty bo zdrowie ma się tylko jedno. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Diabeł pisze:

    Wszystko się zepsuło. Koncerny trują nas na każdym kroku. Nie trzeba szukać w słodyczach, wystarczy porównać podstawowy artykuł jakim jest chleb.
    Kiedyś chleb sczerstwiał, jak za długo postał. Teraz choćbyś chciał to tylko spleśnieje. Chemia jest we wszystkim. I to za zgodą rządzących, bo to oni wydają pozwolenia i przepisy, które na to pozwalają. Kiedyś Hitler zabijał i był zbrodniarzem. Teraz zabijają koncerny i są producentami. Hipokryzja

    1. ToTemat pisze:

      Proszę zauważyć, że największe koncerny żywnościowe na świecie są ściśle powiązane kapitałowo z niektórymi koncernami medycznymi, które to produkują i sprzedają leki. Tutaj nie ma żadnych teorii spiskowych czy podejrzeń. Tutaj jest czarno na białym jak sprawy wyglądają. Ludzie w większości obecnie są traktowani jak bydło pastewne i nic więcej. Ale ludzie chcą być tacy, co udowodniły także ostatnie lata – że logika nie ma znaczenia, nie warto szukać wiedzy czy podstaw logicznych działań – warto robić to co karzą przestępcy na szczytach władzy a ci to znowu pacynki innych szarych eminencji z międzynarodowych banków centralnych. Proste szaraczki tego nie ogarniają bo to jest za wiele na ich umysł i zbyt przesadne. To co dla pozostałej grupy osób, lubiącej poczytać i powyciągać wnioski jest oczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: