Wafelek w czekoladzie Grześki – Opinia

Wafelek GrześkiGrześki to dość popularna marka wafelków produkowana przez firmę Goplana. Można je nabyć w kilku różnych wariantach, polane czekoladą, bez polewy oraz o różnym smaku.

Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych wafelków, przez dość długą historię istnienia tego produktu na rynku słodyczy.

w składzie wafel nie jest naszym zdaniem za dobrym produktem, także smak nie wyróżnia się już niczym specjalnym. Opakowanie mieści w sobie przykładowo 36 gram produktu. Producentem jest Jutrzenka Colian.

Mamy wrażenie że wafelek Grześki pogorszył się smakowo względem tego samego produktu, jaki można było nabyć w wcześniejszych fazach jego produkcji.

Skład wafelka Grześki: czekolada 30,7% w tym 0,2% w kremie, cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz roślinny, bezwodny tłuszcz mleczny, emulgatory lecytyna sojowa E476, aromat, mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony, mleko w proszku, odtłuszczone, cukier, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 2,9%, skrobia ziemniaczana, emulgator lecytyna sojowa, substancje spulchniające wodorowęglan sodu i wodorowęglan amonu, sól i aromat.

Jak widać składniki nie są do końca dobre bo występuje w nich bardzo dużo cukru oraz składnik bardzo kontrowersyjny pod względem zdrowia czyli tłuszcz utwardzony.

Wartość odżywcza w batonie oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 190 kcal (10%), białko 3,7 g (7%), węglowodany 19,4 g (7%), tłuszcz 10,6 g (15%). Wysokie normy cukrów oraz tłuszczu.

W smaku wafel jest dość dobry ale nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencyjnych produktów. Naszym zdaniem wafelek ten stracił trochę na barwie smaku względem jego dawniejszych wersji, jeszcze w innych opakowaniach.

Naszym zdaniem warto wybrać inną słodycz, nie posiadającą w składzie problematycznych elementów, wyjdzie to znacznie zdrowiej. Warto wybierać tylko lepsze i zdrowe produkty bo zdrowie ma się tylko jedno. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.