Wafle Familijne kakaowo – śmietankowe Jutrzenka – Opinia

Wafle jutrzenkaWafle o nazwie Familijne i smaku kakaowo – śmietnakowym to dość popularny produkt wytwarzany przez firmę Jutrzenka.

Przykładowa paczka mieści w sobie 180 g. Smakowo wypadają one całkiem nieźle, aczkolwiek mogą nie być określane jako najsmaczniejsze. W składzie niestety występuje element kontrowersyjny dla zdrowia.

Skład Wafli Familijnych kakaowo – śmietankowych Jutrzenki: mąka pszenna cukier, tłuszcz roślinny utwardzony (zapycha żyły i układ krwionośny), serwatka w proszku z mleka, mleko w proszku, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu 2%, skrobia ziemniaczana, olej roślinny, sól, emulgator w postaci lecytyny sojowej, śmietanka w proszku 0,15% z mleka, substancje spulchniające E500 i E503 oraz nie określone aromaty.

Bardzo niedobrym składnikiem naszym zdaniem są tłuszcze utwardzone oraz dość duża ilość cukru. To powinno być przez producenta naprawione aby produkt był lepszy. Smakowo jak wspomnielismy wypadają dość dobrze aczkolwiek ich ocena smakowa jest kwestią gustu każdej osoby indywidualnie.

Ogólnie jest to cenowo dość drogi produkt, mógłby być znacznie tańszy na bazie tych samych składników. Naszym zdaniem jest to produkt przeciętny w wykonaniu, nie różniący się niczym szczególnym.

To że występuje w nim składnik uznawany za kontrowersyjny skłania nas do wyrażenia opinii, że nie warto go nabywać. Ale warto pamiętać że każdy musi podjąć w tej sprawie własną decyzję. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: