Wafle ryżowe z pestkami z dyni od Sonko – Opinia

Dyniowe wafle sonkoWafle ryżowe z dodatkiem pestek dyni marki Sonko. Jest to produkt dość popularny i często znajdywany w kącikach ze zdrową żywnością. Przykładowa paczka mieści w sobie 130 gram produktu. Paczka mieści w sobie 14 wafli.

Producentem jest Healthy Food Productions. Produkt jest bezglutenowy z podziałem na porcje mierzone w postaci jednego wafla mającego około 36 kcal. Są one produkowane z pełno ziarnistego brązowego ryżu.

Skład wafli ryżowych z pestkami dyni Sonko: ryż brązowy 90,4 %, pestki dyni 5,5%, granulat z algami (mąka kukurydziana, olej roślinny, sól), sproszkowane algi morskie, barwnik w postaci chlorofiliny oraz sól. Skład jak widać jest całkiem sympatyczny.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu to: wartość energetyczna 385 kcal, białko 7,9 g, węglowodany 78,2 g w tym cukry 1,2 g, tłuszcz 3,7 g w tym kwasy nasycone 0,75 g, błonnik pokarmowy 3,4 g oraz sód 0,22 g. Mają więc one sporo kalorii oraz białka i węglowodanów.

Smakowo jest to całkiem dobry produkt, cenowo jest on niestety dość drogi, w składzie nie ma elementów szkodliwych i ogólnie jest on przystępny. Naszym zdaniem jest to produkt warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.