Waga kuchenna Esperanza Pineapple EKS001 – Opinia i Test

Waga Kuchenne Esperanza PineappleWaga kuchenna Esperanza Pineapple EKS001 to urządzenie elektroniczne o dużej dokładności pomiarów. Waga jest wykonana bardzo estetycznie i kompaktowo. Jej powierzchnia górna jest w całości z Inox – czyli stali szlachetnej i nierdzewnej. Właśnie to dodaje jej elegancji oraz dość dobrego zabezpieczenia górnego korpusu.

Dużą zaletą wagi jest jej wielkość – jej rozmiar to zaledwie szerokość wynosząca 150 mm, długość 220 mm oraz grubość 25mm. Waga zajmuje bardzo mało cennego miejsca.

Górna powierzchnia jest wykonana ze stali nierdzewnej – bardzo łatwej w czyszczeniu. Na korpusie są dwa przyciski – włączania i wyłączania oraz tarowania, a także zmiany jednostek pomiaru. Wykonuje pomiary zarówno w gramach, jak i funtach oraz ciecze w mililitrach.

Waga Esperanza Pineapple EKS001 waży produkty do maksymalnego obciążenia 5 KG (5000 g). Posiada wskaźnik przeciążenia, jeśli ważony element będzie przekraczał dopuszczalną masę w zakresie pomiaru.

Dokładność pomiarów wynosi do 1 grama. Jest to bardzo doskonały wynik. Waga ma powtarzalność wyników i faktycznie jest tak dokładna. Funkcja tarowania pozwala ważyć więcej przedmiotów, na przykład umieszczonych w jakieś misce. Jest to bardzo przydatne gdyż sama waga jest stosunkowo mała.

Urządzenie także będzie informowało o niskim stanie baterii – czyli gdy będzie zbliżał się czas konieczności wymiany na nowe.

Pracuje ona na zasilaniu przez dwie baterie AAA (małe paluszki). W zestawie nie ma dodawanych baterii, trzeba je zakupić osobno.

Jej kolejną zaletą jest podświetlanie wyników. Wyniki pomiarów zapalają się na niebiesko na ekranie elektronicznym. Jest to bardzo dobrze widoczne. To duża zaleta, bo każdy rozpozna wyniki nawet z daleka i w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Waga elektroniczna kuchenna Esperanza Pineapple EKS001 posiada duży i czytelny wyświetlacz. Wyłącza się automatycznie – jeśli nie ma na niej obciążenia, lub gdy obciążenia się nie zmienia przez kilkanaście sekund. Można też wyłączać ją ręcznie, aby mocniej oszczędzać baterie. Na nowych bateriach będzie działała prawdopodobnie dłużej niż rok czasu – pobiera bardzo mało energii do działania.

Jest to jedna z tańszych wag kuchennych, za którą daliśmy około 21 zł (2022 rok). Jest zdecydowanie warta swojej ceny. Podczas naszych testów – waga wypadła w działaniu doskonale.

Urządzenie to bardzo przydaje się w każdej kuchni. Jest przydatna nie tylko do odmierzania wartości wagowych w przepisach. Także przydaje się w sprawdzaniu zakupionych produktów – od strony prawidłowej wagi tych produktów.

Waga kuchenna Esperanza Pineapple, to naszym zdaniem bardzo dobry produkt. Co nas zaskakuje, do tej pory firma Esperanza była przez nas traktowana jako przeciętna. Waga natomiast jest zdecydowanie warta uwagi. Bardzo łatwo się ją przechowuje, bo jest po prostu mała. Działa bardzo dokładnie i wszystkie wyniki są czytelne nawet z daleka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego produktu po naszych testach.

Warto dodać, że urządzenie musi być ustawione na równej twardej powierzchni. Produkty ważone powinny być ułożone centralnie w środku wagi. Jeśli jest ich więcej, to dobrze wykorzystać do tego jakiś naczynie. Wtedy dzięki funkcji tarowania – sprawdza się same elementy do zważenia.

Waga kuchenna Esperanza Pineapple na jednych każdych bateriach powinna działać dłużej niż rok czasu, aż do wymiany baterii na nowe. Pobiera bardzo mało energii. Bez wątpienia jest to jeden z lepszych produktów, które ostatnio testowaliśmy. W jej przypadku jakość jest wyprzedzająca cenę. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

8 komentarzy

 1. Izka pisze:

  Jest to chyba jedna z najlepszych wag jakie miałam. Kupiłam ją kilka miesięcy temu i działa doskonale. Widać też dzięki niej, to jak niektóre sklepy oszukują na wadze produktów. Faktycznie nieraz zdarza się więcej w paczce, ale często brakuje wagi tego co się kupuje. Świetna jest ta waga, jestem z niej bardzo zadowolona.

 2. Rumowicz Filip pisze:

  Szukałem ostatnio jakieś dobrej na allegro, tam jest do wyboru ich kilkadziesiąt rodzajów. Po przeczytaniu tego artykułu zdecyduję się na tą Esperazne Pineapple – to myślałem na początku że jakaś sosna z jabłkiem a jak patrzę to wychodzi ananas z nazwy. A na zdjęciu są z zielonym jabłkiem 😀 Taka tam ciekawostka. W każdym razie zdecydowałem się na tą wagę, bardzo mnie opisem do niej zachęciliście.

 3. KuMes33 pisze:

  Bardzo dokładna waga, doskonale waży i wyniki są powtarzalne a nie jak w innych niemal losowe. Dodatkowo potwierdzam, że jest bardzo elegancka z wyglądu. No i największy jej plus po za tym wszystkim to podświetlone wyniki pomiarów. Nigdy już bym nie kupił wagi co nie podświetla wyników. Widoczność pomiarów jest na niej więcej niż idealna. Miałem zwykłą wagę bez podświetlenia i nie było to nawet w połowie tak wygodne jak na tej.

 4. Anna Klewińska pisze:

  Akurat moja kuchenna mechaniczna wysiadła kilka dni temu. Przymierza się do zakupu czegoś nowego a tu proszę. Artykuł uszyty jak na moje potrzeby. Już dwa produkty kupiłam co polecaliście i zawsze byłam z niech bardzo zadowolona. Także już wiem jaką wagę kupię dzisiaj. Jak zawsze pięknie dziękuję za te rygorystyczne testy i to że stale jesteście całkowicie uczciwi i bezstronni w tym co robicie. AK.

  1. Wszystko dzięki temu, że tworzymy ten projekt całkowicie bezpłatnie i niekomercyjnie. To tylko strona z pasji do kilku różnych dziedzin. Nie ma w niej więc sztucznego lania wody, aby coś sprzedać. Bo sami nigdy nic nie sprzedajemy i nie współpracujemy z firmami które coś chcą sprzedać. Dlatego sami świecie wierzymy w to co publikujemy, nie a tutaj marketingu. Dziękujemy jak zawsze za miłe słowa.

 5. Nawet mi się podoba. Wizualnie jest bardzo spoko. Może kupię i dla siebie coś takiego. Waga zawsze może się przydać. Obecnie nie mam żadnej a czasami czuję się brak czegoś takiego.

 6. Brozki Adam pisze:

  Od kilku dni posiadam wagę, jestem niż zachwycony. Bardzo dokładna i wszystko dokładnie widać. Super, że polecaliście ten sprzęt. Nawet nie miałem w planie niczego takiego kupować. Ale patrzę, spodobała się to mówię kupię. I wyszło super. To moja pierwsza waga i nie wiem dlaczego nigdy nie miałem wcześniej czegoś takiego w domu.

 7. Jerzy M. pisze:

  Mam tą wagę Esperanza Pineapple EKS001. Powiem tak, pierwsze użycie – byłem zachwycony. Jest ładna, bardzo dokładna i super widać wszystkie dane. Obecnie jest ze mną już chyba pół roku, nadal jestem z niej bardzo zadowolony. Nigdy do tej pory nie mianem tak dobrej wagi jak ta Pineapple Esperanzy.

  Akurat im to się udał ten produkt. Jak ktoś szuka czegoś taniego ale bardzo dobrze działającego, to polecam. Nawet w nocy jest wszystko doskonale na niej widoczne. Funkcja tary również działa dokładnie bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *