Wędka Rumpol Strong 3608 3,6 metra – Opinia i Test

Wędka Strong RumpolWędka teleskopowa Rumpol Strong majesty 3608 posiadająca długość 3,6 metra składa się z 8 składających się sekcji oraz 7 przelotek na żyłkę.

Przelotki na wędce są mocowane na zasadzie nasadzenia na obwód poszczególnej danej sekcji przelotki o mocowaniu pierścieniowym – przelotki mogą być słabo przyklejone – przez co mogą łatwo się oderwać lub przesuwać.

W naszym przypadku po około 20 godzinach korzystania z wędki dwie przelotki się odkleiły (miały dosłownie kropelkę kleju tylko w 1 miejscu) – można je na stałe skleić samodzielnie klejem polimerowym. Po samodzielnym sklejeniu dobrym klejem na pewno będzie to trzymało już stabilnie i trwale.

Wędka posiada wspominaną długość 3,6 metra – pozwala to na łowienie praktycznie na dowolnym łowisku nawet o częściowo zarośniętym brzegu czy w pobliżu sitowia. Jest to optymalna długość, jaka się sprawdzi w większości przypadków zbiorników wodnych.

Ciężar wyrzutu to około 40 do 80 gram – chodzi tutaj głównie o elastyczność wędki. Jest bardzo elastyczna i to jest jej ogromna zaleta – szczególnie podczas polowania na białą rybę. Dzięki tak dużej elastyczności sama wędka także pracuje podczas zacinania i holowania ryb tym samym ułatwiając złowienie ryb.

Polując na bardzo dużą rybę – przykładowo morską, może być z tym problem bo elastyczność może okazać się za duża. Jednakże w większości przypadków jest to świetne rozwiązanie. Nawet średnie ryby gdy się już zacięło ma się wrażenie że jest coś większego – racji na spore uginanie wędki. Ale to akurat cecha także pozytywna – dodaje lepszych emocji.

Przelotki jakich jest 7 są z metalu z otworem wewnętrznym na żyłkę z tworzywa. Ostatnia szczytowa naszym zdaniem jest trochę za mała – w przypadku większego stopera może mieć problemy z przejściem. Oczko mogło by być trochę większe.

Także na ostatniej sekcji przy kołowrotku zamiast stalowej obejmy mogłaby być przelotka, jaka by dodatkowo napinała żyłkę – odległość od kołowrotka do najbliższej przelotki jest standardowa – lecz mogłaby być mniejsza by zmniejszyć efekt luzu żyłki.

Długość transportowa wędki Rumpol Strong 3608 to 60 cm – zmieści się nawet do małych pokrowców lub dłuższego plecaka. To także zaleta, że nie trzeba posiadać dużych pokrowców na wędki.

Waga wynosi 270 gram – chodzi o samo wędzisko bez kołowrotka. Jest lekka ale mimo wszystko wytrzymała. Łapaliśmy na niej bardzo duże zgięcia i nic nie pękało.

Na rączce znajduje się mocowanie na kołowrotek – są to pierścienie z tworzywa jakie poruszają się po gwintowanym elemencie wędki – jest to standardowy docisk. Sprawdza się bardzo dobrze bez najmniejszych zarzutów.

Uchwyt wędki Rumpol Strong 3608 jest wykonany z grubej pianki z karbowaniem. To także duża zaleta – zarówno grubość jest na tyle duża, że wygodnie się ją trzyma a karbowanie pomaga dzierżyć wędkę jeszcze pewniej nawet w opadach deszczu.

Wędka posiada w zestawie górną zaślepkę ułatwiającą jej powieszenie na haczyku lub jako osłona przez uszkodzeniem szczytówki podczas transportu. Osłona ta jest wykonana z tworzywa z paskiem mocującym z gumy.

Podczas gdy otrzyma się nową wędkę może ona mieć silny zapach przypominający kalafonię. Na początku może to uderzać po nozdrzach. Zapach ten jednak ulatnia się bardzo szybko po odpakowaniu – już na 3 dzień nie będzie powonienia.

Wędka może występować w różnych kolorach.

Po naszym teście wędki Rumpol majesty Strong 3608 musimy stwierdzić że to bardzo fajny sprzęt. Jest w bardzo dobrej klasie cenowej a także jakości względem ceny. Dużą elastyczność to ogromna zaleta a także cała konstrukcja poza przelotkami sprawdza się naprawdę dobrze podczas połowów ryb.

Jesteśmy zadowoleni z tego produktu i zdecydowanie możemy go polecić. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

5 komentarzy

 1. Adamoy pisze:

  Kupiłem sobie tą wędkę za Waszą namową i muszę powiedzieć że jestem zachwycony, bardzo fajnie się z niej zarzuca i ma idealną długość do połowu z brzegu. Lekka i dobrze się składa. Już nawet tego roku miałem pierwsze małe sukcesy wędkarskie na niej. Dzięki za jej polecenie, faktycznie jest znacznie lepsze niż jej cena, bardzo dobra opcja na sprzęt tego typu.

 2. Fazi pisze:

  Nie mam wędki tej firmy ale za to mam kołowrotek, jestem z niego mega zadowolony. Zaro zacięć i problemów a miałem innych firm to zawsze coś się psuło. Tutaj wszystko działa bez problemów. Teraz przymarzam się także do jakiegoś wędziska tego procenta na próbę. Ta wydaje się całkiem dobry, wyborem pod względem długości jak i wyrzutu.

 3. Gabriel pisze:

  Za namową artykuły kupiłem także ten zestaw wędkarski. Jako że to już była końcówka sezonu to wyskoczyłem z nim zaledwie 4 razy na rybki. Wady o jakich piszecie mogę potwierdzić. Ale zaleta ogromna, bardzo fajnie się z tego zarzuca i naprawdę miło się łowi nim ryby. Dzięki za polecenie, dla mnie ocena 5/5 no może z minusem za odklejające się przelotki.

 4. andrzejw pisze:

  Mam dwie wędki węglowe oraz tego rumpola prawie 4 metrowego. Jak dla mnie jest ona w porządku, nie powiem aby był to badziew za marne pieniądze. Na typowe wyprawy wędkarskie nie trzeba niczego więcej o ile poluje się na mniejsze ryby takie do 5 kg. Większa mogła by połamać szczytówki. Ostatnie oczko faktycznie mogło by być co najmniej dwa razy większe, dziwne że takie zrobili. Za takie pieniądze jak ona chyba i tak jest najlepszym wyborem.

 5. Faktyczne ostatnie małe oczko jak jest to utrudnia daleki wyrzut przynęty. Ale łatwo to wymienić. Taka końcówka kosztuje z 4 zło w sklepie wędkarskim. Można wymienić ostatnią tylko przelotkę na większą i powinno być wtedy dobrze. Ja tak robiłem już w dwóch wędkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *