Wentylator biurkowy Esperanza Chinook model EHF003KE – Opinia

Wiatrak esperanzaWentylator biurkowy firmy Esperanza o modelu Chinook EHF003KE to urządzenie jakiemu przyjrzeliśmy się tym razem. Standardowo postaramy się przyjrzeć temu co pisze o urządzeniu producent oraz co okazuje się faktem po testach w rzeczywistości.

Na początku warto poruszyć opis producenta względem jego stylowości oraz elegancji – tutaj trzeba powiedzieć, że na zdjęciach producenta wygląda cały jego korpus jak z matowego lekko chropowatego plastiku jaki faktycznie był by elegancki i ładny.

Fakt natomiast jest taki, że cały korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego gładkiego i śliskiego odbijającego światło i na jakim widać każdy odcisk paca lub zabrudzenie. Ogólnie trzeba powiedzieć że korpus nie jest piękny a nawet nie jest ładny.

Tego typu tworzywo raczej kojarzy się z niską jakością oraz przeciwieństwem elegancji. Wirnik wentylatora posiada kratowaną osłonę ochraniającą przed włożeniem przykładowo palów w pracujący wentylator. Faktycznie spełnia ona zadanie, jest stabilna i dość dobrze wykonana. Zamykana na dwa zatrzaski, jedną śrubkę oraz haczyk od góry.

Producent pisze że wentylator Esperanza Chinook model EHF003KE pracuje cicho co w rzeczywistości nie jest prawdą, bo urządzenie wydaje dość duży hałas. Im większy tryb siły nawiewu tym większa głośność pracy łopatek urządzenia oraz silnika. Wentylator podczas pracy jest dobrze słyszalny nawet z 15 metrów.

Natomiast sam hałas to praca łopatek i wprowadzania powietrza w ruch – nie da się go wyeliminować w silnych wentylatorach łopatkowych. Jest to jednak dość głośne szumienie.

Wentylator posiada w sobie 3 rodzaje prędkości sterowane 4 klawiszami. Średnica łopatek wirnika wynosi 30 cm z czego łączna szerokość urządzenia to 35 cm oraz wysokość około 50 cm a nie jak pisze producent 38 cm. Pobór mocy to 40 W w zakresie napięcie od 220 do 240 V i częstotliwości 50 HZ.

Wentylator Esperanza Chinook EHF003KE da się ustawić zarówno w pozycji góra dół podczas nawiewu jak i posiada w sobie oscylator czyli automatyczne obracanie głowy podczas nawiewu. W podstawie znajdują się małe koreczki antypoślizgowe. Wbudowana jest także funkcja ochrony przed przegrzanie silnika.

Długość przewodu to około 1,5 m. Wentylator jaki testowaliśmy wydzielał dość intensywny zapach spalonego silnika – być może jest to wina jego nowości a tym samym nie przepalonych olejów konserwacyjno silnikowych.

Ogólne podsumowanie to dość niska jakość wizualna pod względem estetyki oraz słabe tworzywa z jakiego jest on wykonany. W rzeczywistości jest to tani produkt, przez co nie ma co się spodziewać w nim wysokiej jakości komponentów oraz detaliki wykonania. Jest to typowy przeciętny produkt jakiemu wystawiamy opinię neutralną. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *