Wentylator podłogowy Smuve | Volteno | Nobo Kids | Oxigen – Opinia i Test

Wentylator odłogowy SmuveWentylator (wiatrak) podłogowy o nazwie produktu Smuve, Volteno, Nobo Kids oraz Oxigen to jeden i ten sam produkt. Może się tylko różnić w nich nazwa na urządzeniu oraz określenie modelu – ale nadal to jest ten sam sprzęt.

Najczęstsze określenia tego produktu to: Smuve Airo Pro, Volteno VO0029, Oxigen VO0029 oraz Nobo Kids Caller 40 CH-015678. Są to dosłownie te same produkty, różniące się tylko wybitym napisem na ich korpusie.

Działa to na tej zasadzie, że chińska fabryka produkuje określony produkt. Następnie różne firmy zmawiają na nim swoje logo, następnie sprzedają tak naprawdę te same produkty jako różne, pod własnym szyldem. Takie samo podejście dotyczy większości sprzętów wszelkiego typu w sklepach.

W opisie produktu będziemy posługiwać się parametrami od – do. Powodem tego jest fakt, że mimo iż są to te same urządzenia techniczne – to mogą mieć drobne różnice. Przykładowo w długości kabla zasilającego, poboru mocy czy wysokości ustawienia – różnice te są całkowicie kosmetyczne i bardzo drobiazgowe. Nie mają żadnego wpływu na identyczne możliwości i działanie urządzenia.

Średnica wentylatora mieście się w granicy 40 – 43 cm co do ochrony wirnika. Wysokość jest regulowana pierścieniem dociskowym – maksymalna wysokość to od 125 do 130 cm. Wiatrak posiada 3 łopatki z tworzywa sztucznego. Można ręcznie sterować jego wysokością oraz kątem pochylenia. Kolorem dominującym wentylatora jest czarny.

Pomór mocy to około 40 – 45 W. W wentylatorze można ustawić 3 poziomy pracy – czyli siły nawiewu. Urządzenie posiada także automatyczny programator czasu pracy.

Największą zaletą jest możliwość sterowania nim za sprawą pilota. Pilot zasilany na dwie baterie AAA. Pilotem można uruchamiać siłę nawiewu, włączać lub wyłączać oscylację (ruszanie głowicy i rozrzut powietrza do 180 stopni rozwarcia). Istnieje także możliwość programowania czasu pracy urządzenia od 15 minut do 7,5 godziny oraz wybór typu pracy wentylatora.

Przewód zasilający posiada 1,5 – do 1,7 m w zależności od modelu. Nie jest on za długi. Wentylator należy do urządzeń stosunkowo cichych. Hałas mieści się w granicy 60 decybeli.

Podstawa wentylatora to okrąg wykonany z tworzywa z otworami przelotowymi. Postawa jest bardzo stabilna i wygląda nowocześnie.

Dodatkowo poza pilotem do sterowania, znajdują się na korpusie urządzenia klawisze programujące. Można więc sterować wentylatorami Smuve, Volteno, Nobo Kids, Oxigen za pomocą pilota oraz klawiszami na korpusie urządzenia.

Programowanie czasu pracy wentylatora oraz siły działania – można zaobserwować na zapalonych diodach na korpusie urządzenia.

Tryby pracy wentylatora to nie tylko zmiana mocy natężenia nawiewu. Posiadają także tryb symulacji naturalnych prądów powietrza – powiewy wiatru. Oznacza to że, wentylator uruchamia wirnik raz mocniej raz słabiej a czasami go na chwilę wycisza.

Wentylator podłogowy Smuve | Volteno | Nobo Kids | Oxigen opisywany w artykule jest całkiem fajnym sprzętem. Praca wentylatora jest wystarczająco silna a zarazem cicha. Dzięki temu mogą stanowić przydatne wyposażenie w domach i biurze. Każdy z nich posiada ochronę przed przegrzaniem silnika – w razie zbyt dużej temperatury silnika wentylator powinien się automatycznie wyłączyć. Jest to szczególnie przydatne, gdy używa się go na stałej pracy przez wiele godzin.

Sterowanie pilotem jest jedną z największych zalet urządzenia. Pilot można skonfigurować z polotami uniwersalnymi (aby połaczyć w jednym pilocie wiele urządzeń). Nasza opinia o wiatrakach – wentylatorach o tej samej linii Smuve | Volteno | Nobo Kids | Oxigen – to produkt warty uwagi. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Seszko pisze:

    Na pilota super. Najlepiej je złączyć na uniwersalnym z tv czy innymi rzeczami. Bo inaczej człowiek zaczyna posiadać 3 – 5 różnych pilotów i robi się tłok. A tak można mieć wszystko w jednym pilocie. Uniwersalny pilot to przecież wydatek z 20 zł. A naturalne powiewy powietrza to super funkcja. U mnie jest takie coś w kolumnie.

  2. Kinga pisze:

    Na lato jak znalazł taki film z testem. Wentylator zawsze dobrze mieć w domu. A jak wygląda on dobrze i jest ładny to może stać cały rok na widoku i nie psuje wcale wystroju. Dlatego lepiej zawsze kupić coś o stosunkowo ekstatycznym wyglądzie. Czarny prezentuje się całkiem dobrze. Mam wentylator w salonie ale do pokoju sypialnego też coś szukam. Może jednego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: