Wiek a miłość – Czy w miłości liczy się wiek

Miłość wiekuBardzo wiele osób się zastanawia, czy w miłości ma jakieś znaczenie wiek partnerów. Miłość jest tak skomplikowanym uczuciem, którego nie da się zamknąć w sztywnych ramach terminologii przez co nie da się określić jej barier.

Wiek w miłości więc nie może mieć dużego znaczenia, o czym sądzi także większość osób oraz psychologów.

Wiek a miłość – im człowiek staje się starszy, to jego decyzje z reguły są bardziej przemyślane i podejmowane zgodnie z przekonaniami. Tak samo w miłości, gdy jest się osobą młodą to można ulegać różnym namiętnością i zauroczeniom, które bardzo ciężko odróżnić od miłości – starsze osoby przez bagaż własnych wcześniejszych doświadczeń potrafią stwierdzić czy jest to zainteresowanie czy już rodząca się miłość do drugiej osoby.

Miłość do drugiej osoby może się rodzić i rozkwitać w dowolnym wieku, ilość posiadanych lat nigdy nie miała w niej znaczenia. Prawdziwa miłość aby mogła powstać musi osoba być dojrzałą emocjonalnie, to jest jedyny i bardzo ważny warunek w uczuciach i ich rozkwicie. Osoby bardzo młode, które jeszcze nie wiele mogą powiedzieć o prawdziwym odpowiedzialnym oraz dorosłym życiu, mają trudniej z prawdziwą miłością partnerską.

Osoby które mają młody wiek z reguły nie potrafią odróżnić miłości od zauroczenia oraz od pociągu seksualnego. Często takim osobom wystarcza jakaś cecha charakteru a nawet wyglądu, aby sądzić że się kocha tą drugą osobę. W późniejszym czasie często jednak okazuje się, że nie była to miłość tylko przelotne zauroczenie, oparte tylko na jakiś bardzo powierzchownym czynniku.

Nie da się określić odpowiedniego wieku w którym zaczyna się odróżniać prawdziwą miłość od innych uczyć, znacznie bardziej płytkich. Wpływ na odróżnianie takich rzeczy powstaje dopiero po dojrzeniu emocjonalnym, które średnio klasyfikuje się u kobiet w wieku 21 lat a u mężczyzn w wieku 25 lat – jednak są wyjątki osób u których następuje to dużo szybciej lub później.

Można więc określić średnią minimalną barierę wiekową na dojrzałość emocjonalną. Natomiast nie istnieje górna bariera wieku w tym samym znaczeniu, prawdziwa miłość może nadejść w bardzo podeszłym wieku i przeważnie będzie ona się opierała na bardzo silnych filarach.

Należy pamiętać że prawdziwe uczycie nie ma barier wiekowych i czasowych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *