Wiosna – wybierz i zamontuj swoją szklarnię ogrodową!

SzklarniaZakup szklarni to inwestycja na wiele lat, dlatego warto wybrać optymalne rozwiązanie, które zapewni dobre warunki do uprawy warzyw i ziół. Na rynku można obecnie znaleźć wiele modeli szklarni o różnych kształtach i funkcjach. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas zakupu szklarni do ogrodu?

Czym kierować się przy wyborze nowej szklarni ogrodowej?

Szklarnia pozwala na uprawę warzyw obok domu lub na działce w warunkach sprzyjających ich rozwojowi i znacznie wydłuża okres wegetacji. Dzięki temu można cieszyć się naturalnym smakiem warzyw i ziół, które nie posiadają sztucznych dodatków ani nawozów. Czym jednak kierować się podczas wyboru szklarni?

Przede wszystkim istotne znaczenie ma materiał, z jakiego wykonana jest szklarnia. Jeszcze kilka lat temu obok domów i na działkach można było zauważyć prowizoryczne szklarnie, wykonane z folii, konstrukcji drewnianych i metalowych lub też z dawnych okien.

Dziś również część osób decyduje się na takie rozwiązania. Niestety, tego typu szklarnie nie są trwałe ani odporne na warunki atmosferyczne, w tym przede wszystkim opady śniegu i porywiste wiatry, które są w stanie uszkodzić folię lub szkło. Dlatego obecnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o materiał z jakiego wykonana jest szklarnia, jest poliwęglan.

Dlaczego warto wybrać szklarnię poliwęglanową?

Szklarnia z poliwęglanu ze sklepu Arlen Team jest nieco droższa od innych modeli, jednak idzie to w parze z jakością, ponieważ materiał ten jest bardzo trwały. Poliwęglan zapewnia też optymalne warunki do rozwoju warzyw i ziół i znacząco wydłuża okres wegetacji.

Szklarnie poliwęglanowe są lekkie, a jednocześnie odporne na działanie silnego wiatru, deszczu czy gradu, dlatego nie ma obaw o to, że pogoda zniszczy uprawy. Decydując się na wybór szklarni ogrodowej wykonanej z wysokiej jakości poliwęglanu można wybrać model, który daje możliwość powiększenia miejsca do uprawy – gdyby w przyszłości pojawiła się taka konieczność.

Co więcej, na rynku można znaleźć tunele poliwęglanowe o dość nietypowej konstrukcji, posiadające np. dodatkowo otwierany dach lub niestandardowe wymiary, które sprawdzą się na wąskich i długich działkach. Dzięki temu nawet właściciele małych ogrodów mogą wybrać odpowiednią szklarnię dla siebie i swojej rodziny.

Mała, kompaktowa szklarnia z poliwęglanu sprawdzi się też idealnie do uprawy ziół.

Zakup szklarni poliwęglanowej to dobra inwestycja na wiele lat, gdyż w ten sposób uzyskuje się miejsce do całorocznej uprawy zdrowych i smacznych warzyw. Co więcej, w szklarni poliwęglanowej można również hodować egzotyczne gatunki roślin, co jest prawdziwą gratką dla miłośników takich upraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *