Witrynka chłodząca Hendi podwójna – Opinia

Hendi witrynkaWitrynka chłodząca piętrowa (podwójna) wyprodukowana przez firmę Hendi zasługuje na zaopiniowanie. Jej zamykane wieka są obrotowe na tak zwanym Rolltopie – czyli że okręcają się z obu stron tak samo.

Pokrywa jest w całości przezroczysta wykonana z tworzywa sztucznego często nazywanego przez sprzedawców jako nylon lub polimad. Prościej określić to jako zwykły kruchy plastik. Tacki jakie umieszczone są w poszczególnych komorach zbudowane są ze stali nierdzewnej.

Pod tackami ułożone są po dwa elementy chłodzące (łącznie 4). Elementy chłodzące to zwykłe wkłady chłodzące jakie należy zamrażać w zamrażalniku aby powstał w wypełnieniu wodnym lód, nadający chłodu pod tackami a tym samym chłodził to co się na nich znajduje. Wymiary takiej witrynki to wysokość i szerokość  44 cm na 32 cm długości. Witrynka jest rozbieralna na poszczególne osobne elementy przez co łatwiej ją przechowywać.

Tworzywo sztuczne jest na tyle delikatne że pokrywy witrynki bardzo łatwo się rysują, przez co trzeba na nie uważać podczas normalnego korzystania z urządzenia. Warto wspomnieć o chłodzeniu – dwa wkłady chłodzące mają bardzo krótką długość działania – w ciepłym otoczeniu tracą swoje właściwości nawet w ciągu godziny.

Tym bardziej że witrynka nie jest szczelna i swobodnie dostaje się do niej ciepło przez tworzywo oraz nieszczelności pokryw. Wkłady chłodzące są bardzo mało wydaje – chłodzenie tacki jest na tyle słabe praktycznie że mało wyczuwalne.

Witrynkę chłodniczą tego typu można bardziej określić jako przezroczysty chlebak niż to czym określą ją producent. System chłodzenia jest absolutnie niewydajny i nie spełnia swoich założeń nawet w małym stopniu. Cena takiej podwójnej witrynki jest gigantycznie zawyżona względem jakości wykonania (to zwykły plastik) oraz działania – działa jak zwykły przezroczysty chlebak, bo wkłady chłodzące mają działanie marginalne – lub na wolnym powietrzu latem praktycznie żadne.

Zdecydowanie przed zakupem takiego sprzętu gastronomicznego warto się nad nim dobrze zastanowić a najlepiej zobaczyć go na żywo i samemu ocenić. Naszym zdaniem cena za ten produkt jest znacznie zawyżona względem jego bardzo niskiej jakości.

Osobiście nie polecamy tego produktu gdyż naszym zdaniem to wydatek na urządzenie, które nie spełnia swoich podstawowych założeń technicznych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *