Woda Żywiec Zdrój o smaku pomarańczowym – Opinia

Woda żywiecJest to produkt tworzony przez firmę Żywiec Zdrój o dodatkowym zabarwieniu smakowym w postaci pomarańczy – czyli typowa woda smakowa. Smak wynika niestety kombinacji dodatków a nie faktycznie soku czy nektaru pomarańczowego. Opakowanie przykładowe zawiera w sobie 1,5 l napoju.

Skład wody żywiec zdrój pomarańczowa: woda źródlana, cukier, regulator kwasowości kwas cytrynowy, substancja konserwująca benzoesan sodu (o tym składniku może przeczytać, że doprowadza do odtleniania komórek, osłabienie układu odpornościowego, jak łączy się z witaminą C lub E powstaje benzen o działaniu nowotworowym), naturalny aromat pomarańczy – ale nie wiadomo z czego wynikający.

W skaldzie jak widać nie ma nic ciekawego a nawet jest budzące zastrzeżenia. Zdecydowanie lepiej dla zdrowia według wielu publikacji wychodzi sama czysta woda niż wody aromatyzowane czy smakowe z mało przyjemnymi dodatkami jakimi są benzoesany. Warto wspomnieć że ten typ wody jest bardzo drogi i naszym zdaniem nie jest to opłacalny do nabycia produkt

Wartość odżywcza w 100 ml – 20 kcal, węglowodany 4,9 %, cukry 14% według GDA.

Woda Żywiec Zdrój o smaku pomarańczowym naszym zdaniem nie jest produktem godnym polecenia. Zdecydowanie lepiej wyjdzie zrobienie sobie samemu wody tego typu, przez dodanie do niej naturalnych soków. Ten produkt nam się nie podoba przez własny skład.

Zdecydowanie lepiej jest kupić zwykł i świeże owoce. Następnie przygotować przegotowaną wodę i zalać te owoce czystą wodą. Tak powstanie wspaniałą i zdrowa woda smakowa bez konieczności pica czegoś o wątpliwej jakości oraz bardzo wysokiej cenie.

Najlepiej samemu robić cytronety i wody pomarańczowe lub wieloowocowe. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Koniecka pisze:

    Ta woda smakowa to porostu porażka. Znaczy jak kto lubi ale przecież do wody jak może być dodany zwykły naturalny sok to tutaj dodają te paskudztwo jak benzoesan. Naprawę nie warto nabywać żadnych wód smakowych ani tego typu napojów. Szkoda gotówki na coś takiego, lepiej wybrać sobie jakiś lepszy napój i na pewno bardziej zdrowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: