Wolnobieg 8 rzędowy – Ventura – Opinia

Wolnobieg 8 rzędówWolnobieg 8 rzędowy – Ventura. Wolnobieg firmy Ventura składający się z 8 rzędów jest ciekawą pozycją a zarazem alternatywą dla droższych części w dziale części rowerowych.

Ciekawostką jest to że wolnobiegi o 8 blatach są trudno dostępne – w ofertach liczy się tylko trzech producentów napędów o 8 blatach. Ośmiu rzędowe wolnobiegi produkują takie firmy jak: Ventura, Sun Race i Falcon.

Venura jest najtańszym produktem mechanizmu tego typu ale nie ustępuje jakości pozostałym konkurentom. Jednakże wolnobiegi 8 rzędowe Ventura dość trudno nabyć w polskich sklepach. Cały mechanizm jest wykonany z bardzo twardego białego metalu. Przy dobrej konserwacji powinien sprawnie działać bardzo długo.

Wolnobieg Ventura posiada głośną grzechotkę obrotową. Jest to typowy nakręcany mechanizm o stałej ilości blatów niewymienialnych. Mechanizm ma rozpiętość zębatek 32 / 28 / 24 / 21 / 19 / 17 / 15 i 13 jako najmniejsza. Dobrze współpracuje z łańcuchami Shimano na których był testowany.

Cały mechanizm ma frezowane koronki – ułatwia to wprowadzanie łańcucha na bieg jak i teoretycznie zmniejsza wagę całego mechanizmu. W blatach są nawiercone otworki odciążające. Choć według naszej opinii są one bardziej na pokaz niż istotnie zmniejszające wagę wolnobiegu.

Jest to bardzo dobra alternatywa dla droższych mechanizmów tego samego typu. Całość działa płynnie i nie ma luzów na łożyskach. To dobra konstrukcja w atrakcyjnej cenie. Montaż i demontaż wolnobiegu odbywa się za pomocą standardowego klucza do tego typu mechanizmów – jest ona nakręcany na piastę kluczem standardowym.

Zdecydowanie polecamy wolnobieg Ventura o 8 blatach biegów – to dobry produkt za dobrą cenę. Jego plusy to dobry twardy metal, płynność działania i bardzo dobra cena – choć to zależy od punktu sprzedaży. Minusów nie stwierdziliśmy. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Kristek pisze:

    Mam to w swoim rowerze i jak na razie jest bardzo dobrze. Już dłuższy czas odkąd go kupiłem i nadal działa bez zarzutu. Wydaje się że jeszcze będzie sprawny przez dłuższy czas. Dałem za niego jakieś 40 zł. 8 rzędów ale smaruję zawsze olejami. Też nie ma co ukrywać że korzystam przede wszystkim z biegu środkowego.

    Moim zdaniem całkiem dobre rozwiązanie, lepiej się sprawdza niż droższe znańszych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: