Worek treningowy Progresywa Gym Tools Szkot – Opinia

Worek bokserskiWorek treningowy – bokserski Progresywa Gym Tools typu Szkot. Jest to sprzęt o różnych rozmiarach zarówno względem długości jak i szerokości wykonania.

Jego klamry na taśmach są półokrągłe z poziomą belką do taśmy – co jest dobrym rozwiązaniem gdyż nie przeciera to taśm przez naprężenia na końcówkach. Półkola mogły by być zastąpione trójkątami aby były jeszcze lepsze, ale i tak jest to dobre wykonanie.

Taśmy są wykonane dobrze. Posiadają podłączenie do pasa okalającego cały worek – co skutecznie wpływa na równomierne przeniesienia obciążenia worka bokserskiego na wszystkie taśmy. Górna część worka posiada zamek na ekspres dwustronny – co nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Lepsze są zamknięcia sznurowane z zakładką zapobiegającą wypadaniu zawartości worka treningowego. Ekspresy mogą się rozchodzić od dużych naprężeń podczas ćwiczeń i ciosów w pobliżu góry worka.

Poszycie worka bokserskiego wykonane z kodury o gramaturze około 600g na metr kwadratowy. Profesjonalne worki wykonane są zazwyczaj ze skóry lub plawilu o większej gramaturze. Kodura jest materiałem przypominającym poszycie plecaków.

Jest to materiał szorstki, przez co nie używa się go w workach profesjonalnych. Uderzenie w taki materiał poślizgiem dłoni może równać się uszkodzeniem skóry przez jej zdarcie. Szorstka powierzchnia generalnie nie jest polecana na worki bokserskie.

Do worka są dołączone łańcuchy o długości około 40 cm wraz z karabinkiem – jest to standard i są one wykonane dobrze. Taśmy do łańcuchów mają szerokość około 5 cm – jest to także standard. O sile worka nie tylko decyduje szerokość taśm ale i ich grubość.

Worek ten można wypełniać praktycznie tylko ścinkami materiałów, o czym pisze producent. Inne wypełnienie takie jak trociny czy piasek może z łatwością go uszkodzić – waga worka była by zbyt duża a sam materiał za słaby aby wytrzymać podczas ćwiczeń.

Worki tego tupu w ogólnym wykonaniu można by powiedzieć że są niezłe. Jednakże zastosowanie szorstkiego materiału jako poszycia oraz ekspres błyskawiczny od góry są jego największymi wadami. Worek treningowy – bokserski Progresywa Gym Tools typu Szkot robi mieszane uczucia względem konkurentów.

Jego dodatkową zaletą można określić fakt, że jest tani i posiada standardową gwarancję. Naszym zdaniem lepiej przeznaczyć trochę więcej środków i kupić lepszy worek treningowy – wykonany z gładkiego budulca o większej gramaturze. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: