Wybieramy kamizelkę idealną – Wędkarstwo

Kamizelka na rybyKamizelki i bezrękawniki to specyficzne elementy garderoby, które służą w dwóch istotnych i całkiem odmiennych celach: po pierwsze, stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem i wiatrem, czasem „docieplając” pod kurtką zimową, a czasem zastępując ją całkowicie w dni o umiarkowanej temperaturze. Brak rękawów umożliwia większą swobodę ruchów, zaś osłona przodu i tyłu optymalne ogrzanie ciała.

Po drugie, doskonale sprawdzają się jako praktyczny zestaw kieszeni na drobiazgi, zastępujący z powodzeniem torby, małe plecaki, nerki czy saszetki. Ponieważ do różnych rodzajów aktywności potrzebne są całkiem inne właściwości i funkcje, postaramy się kolejno zaprezentować te, które przeznaczone są do naszych ukochanych: zaczniemy dziś od wędkarstwa!

Niezależnie od tego, czy preferujesz wielogodzinne zasiadki, czy morderczy spinning, najważniejszą rzeczą w kamizelce wędkarskiej jest obfitość i pojemność kieszeni. To właśnie w nich znajdują się przecież haczyki, sztuczne przynęty, spławiki czy żyłki na wymianę.

Odpowiadając na potrzeby pasjonatów, wiele firm oferuje kieszenie rozmieszczone oraz przystosowane do przenoszenia poszczególnych elementów, również z przegródkami, zawieszkami, czy rzepami do przypięcia akcesoriów. Wybierając najlepszą, należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie oraz dostęp do kieszeni – musi być on maksymalnie prosty i intuicyjny, aby nie kluczyć dłońmi w poszukiwaniu wpustu, klapki, czy suwaka.

Ponieważ w kamizelce spędzimy godziny w wilgoci, oraz w zależności od aury: pełnym słońcu, mżawce, czy deszczu, powinna być ona wodoodporna, nienasiąkająca oraz szybkoschnąca. Ideałem będą materiały możliwe do zaimpregnowania, aby oparły się nie tylko wodzie, ale też błotu. Jeśli zaś upał i słońce, to kamizelka powinna chronić przed przegrzaniem i przepoceniem.
Nie bez znaczenia jest też waga kamizelki. Nie może być ona sama w sobie nadmiernie ciężka, bowiem przecież chcemy w nią jak najwięcej zapakować.

Kolejną istotną sprawą jest krój, zaprojektowany w taki sposób, by pozwalał na pełną swobodę ruchów. Szerokie wpusty rękawów, luźny obwód, który jednocześnie nie będzie powiewał, krótki fason, aby nie opinać się na biodrach i nie utrudniać zmiany pozycji – oto najistotniejsze cechy kroju idealnego. Dobrze jest też, gdy kamizelka nie zapina się pod szyję, gdyż w ciepłe dni nie będzie nas przegrzewać, a pozostawienie jej rozpiętej popsułoby ustawienie kieszeni.

Na rynku kamizelek wędkarskich jest wiele, ale my proponujemy jedną, która łączy w sobie wszystkie powyższe zalety, dodając jeszcze kilka innych! Kamizelka wędkarska 305CL z serii Climate od marki Graff przyciąga uwagę fenomenalnym, nowoczesnym krojem, pozostawiającym daleko w tyle przaśne, bazarowe klasyki.

Należy jednak zauważyć, że krój nie jest wyłącznie fantazją i artyzmem projektanta, ale jego wyjątkowość wynika w najwyższej mierze z funkcjonalności: oto otrzymujemy szereg podzielonych na przegrody kieszeni frontowych, z których część posiada klapki, część suwak, kieszenie na piersi z wpustami projektowanymi dla jak najłatwiejszego sięgania, pianka na przynęty na piersi, rzepy, bardzo elastyczna sprężyna i karabińczyki, by umożliwić podpięcie niezbędnych drobiazgów, a jako wisienka na torcie pojemna, luźna kieszeń na plecach, w której możemy z powodzeniem zmieścić podbierak.

Znaczna powierzchnia kamizelki pokryta jest siatką lub materiałem z otworami wentylacyjnymi, by zapewnić jak najlepszą cyrkulację powietrza.

Sam materiał to innowacyjna tkanina SOFT ARMOUR, czyli najwyższej klasy włókna nylonowe o splocie rip-stop, gwarantującym trwałość i odporność na przetarcia i rozerwania. Jest on niezwykle lekki, przyjemny w dotyku i cienki, a w dodatku zabezpiecza przed promieniowaniem UVA i UVB – posiada filtr UPF30.

Na kamizelce znajdują się wzmocnienia: na ramionach, aby dodatkowo chronić materiał przed przetarciem od paska czy szelek plecaka, a także na boku kieszeni frontowych, by móc oprzeć w tym miejscu wędkę. Samą wędkę możemy przytroczyć do przodu kamizelki, dzięki znajdującym się na dole i ramieniu szlufkom – zdecydowanie ułatwia to nakładanie przynęty, ponieważ wędka pozostaje w miejscu, a obie nasze dłonie są w pełni swobodne.

Na koniec nadmienimy jeszcze, że kamizelka została zaimpregnowana preparatem w technologii Dry Care, a zatem chroniona jest zarówno przed wodą, jak i zabrudzeniami. Powiedzcie sami – czy można wymarzyć sobie lepszą wędkarską garderobę? fraya.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *