Z czym pić wódkę i co do niej dodać

Picie wódkiPicie czystego alkoholu na pewno nie sprawia nikomu wielkiej przyjemności w przełykaniu trunku. Warto się zorientować z czym można wypić przykładowo omawianą wódkę, aby taki toast smakował naprawdę dobrze.

Pamiętajmy że wódka nadaje się idealnie do tworzenia drinków jak żaden inny alkohol.

Z czym pić wódkę – zaczynamy od elementów z jakimi możemy wymieszać ten trunek aby dodać mu smaku. Najprościej i najsmaczniejsze są drinki przygotowane na bazie soków.

Do wódki można dodać sok z dowolnych owoców. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wlanie syropu owocowego, szczególnie polecane smaki to wiśniowy, malinowy, pomarańczowy czy truskawkowy. Syrop ma tą zaletę że jego smak jest dużo bardziej intensywny od soków owocowych.

Mieszanie składników wykonuje się w dowolnych proporcjach. Tutaj możemy sami decydować czy nasz drink ma być słodszy czy bardziej o zabarwieniu danego syropu lub soku lub bardziej alkoholowy. Dodawanie takich dodatków jest nie tylko dobrym rozwiązaniem na poprawę smaku ale także ładnie zabarwia sam alkohol, nadając mu ciekawego wyglądu oraz zapachu.

Czym popijać wódkę – tutaj także mamy bardzo duży wybór. Zazwyczaj wybiera się soki z kartonów jako popitkę neutralizującą nieprzyjemny smak w ustach po wypitym kieliszku. Można także zastosować cytronety które są dobrym rozwiązaniem zapobiegającym przed szybkim upiciem.

Szczególnie polecane są napoje gorzkie oraz mało słodkie. Powody tego są proste – cukier zawarty w danym napoju wchodzi w reakcję szybciej doprowadzając do upicia się danym alkoholem.

Picie alkoholu jest tak samo dziedziną mającą lub mogącą mieć pewną kulturę oraz fantazję. Jest to dział kuchni w którym także możemy ponieść się fantazji oraz pomysłowości. Dobrze jest eksperymentować z mieszaniem drinków aby samemu odnaleźć to co będzie nam najbardziej smakowało.

O drinkach warto się tego nauczyć aby zadziwić towarzystwo a i samemu pić lepsze drinki od czystej i niezbyt apetycznej wódki. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. inga pisze:

    Czysta wódka z lodem, sokiem pomarańczowym i z czarnej porzeczki caprio, jest bardzo smaczna.

  2. suzanna pisze:

    Ja piję wódkę z porzeczkowym caprio i wodą gazowaną, pycha drink 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *