Zalety dobrego ubrania rowerowego

Ubranie na rowerPosiadanie własnego ubrania które jest przystosowane specjalnie dla rowerzystów jest bardzo korzystne. Nie bez powodu wszyscy uczestnicy bardziej liczących się drużyn rowerowych posiadają takie stroje. Także często są to kompletne kombinezony rowerowe.

Dzięki stroją rowerowym można osiągnąć znacznie lepsze wyniki.

Zalety kombinezonu rowerowego – wiele osób sobie nie zdaje spray że posiadanie kombinezonu rowerowego jest bardzo korzystne. Oczywiście osoby jeżdżące dla rekreacji lub turystycznie na rowerach nie muszą mieć specjalnych strojów na rower.

Natomiast kolaże i pozostali cykliści którzy ścigają się na rowerach i biorą udział w zawodach rowerowych powinni mieć specjalny kombinezon rowerowy. Same kombinezony na rower mają same zalety, dlatego są wybierane bardzo często nawet dla osób jeżdżących w dalsze wyprawy tylko turystycznie.

Plusy stroju i kombinezonu rowerowego – zaczynamy od najważniejszych czyli izolacji. Dzięki strojowi lub całemu kombinezonowi rowerowemu nasze ciało jest odizolowane od zimnego powietrza w chłodniejsze dni. Tak samo kombinezony rowerowe dają nam lepszą wentylację ciała.

Dzięki stroju rowerowemu nasze ciało może oddychać swobodnie i się nie pocić. Jest to bardzo ważne szczególnie gdy nasze tępo jazdy jest szybkie. Kombinezon rowerowy więc nie tylko ochrania nasze ciało przed wiatrem ale zabezpiecza je przed nadmiarem wilgoci.

Kolejne plusy strojów i kombinezonów rowerowych to przyleganie do ciała. Jest to lepiej skrojony materiał bardziej elastyczny który nie zbiera dużego oporu powietrza. Stroje i kombinezony rowerowe są więc bardzo przydatne.

Jest to lekkie ubranie o dobrej termince i regulacji wilgoci. Często zabezpieczają rowerzystów od drobnych kontuzji. Ceny strojów są bardzo rożne. Najlepiej kupić je w internecie, wybór jest bardzo duży a ceny są niskie w przeciwieństwie do sklepów lokalnych. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Kinen pisze:

    Dawniej jeździłem tylko w ubraniu typowo przeznaczonym na rower. Obecnie jak jadę w dalekie wyprawy to ubieram się już normalnie bez niczego specjalnego. Jest to praktyczniejsze, z tego powodu że chcę też zwiedzać czasami coś bez roweru i nie wyglądać dziwnie. W zestawie ma się ze sobą tylko osłony przed słońcem czy płaszcze na deszcze. Zdecydowanie do jazdy turystycznej a nie sportowej lepiej się sprawdzi ubranie codzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *