Zalety lamp i żarówek diodowych

Dobre żarówki LEDW dzisiejszych czasach rozwój oświetlenia bardzo mocno ewoluował. Powstało wiele odmian żarówek niespotykanych wcześniej, których najbardziej popularnymi formami są żarówki jarzeniowe, halogenowe oraz najnowszy wymysł diodowe.

Żarówki składające się z diod mają tak liczne zalety że stają się powoli najbardziej popularnymi oświetleniami powierzchni.

Dlaczego lampy diodowe są korzystne – jeśli mowa o żarówkach diodowych trzeba od razu wspomnieć o ich dwóch największych zaletach. A są nimi oczywiście bardzo niski pobór energii do mocnego strumienia światła.

Żarówki diodowe są tak skonstruowane że nie wymagają wielkich nakładów prądu aby świeciły mocno, pobierają one w rzeczywistości nawet o 90% mnie energii do takiego samego mocnego świecenia jak zwykłe żarówki. Dioda jest skonstruowana na zupełnie innych zasadach niż pozostałe żarówki i lamy. Jej rozwiązania są najbardziej przyszłościowe choć oczywiście także posiadają wady.

Siła światła żarówek i lam diodowych jest bardzo silna i zależna od ilości diod tworzących całość. Diody potrafią oświetlić bardzo dokładnie duże powierzchnie a pobór prądu jest jak wspomniałem wcześniej nieporównywalnie mniejszy od innych rozwiązań.

Jednakże wszystko ma dwie strony, także  i żarówki oraz lampy diodowe mają jedną wadę. Mianowicie diody dają światło zimne potocznie nazywane martwym.

Światło zimne jest to światło bierne lub w niektórych okolicznościach odrobinę nieprzyjazne oczom. Tutaj chodzi oczywiście o przebywanie w takim sztucznym świetle przez bardzo wiele godzin. Światło martwe  męczy oczy gdyż nie zmiana one swojego natężenia.

Zwykłe żarówki co jakiś czas mają mikro  skoki i świecą z różna siłą. To prowadzi do ożywienia siatkówki oczu.

W przypadku diod światło cały czas jest takie samo, bez zmian dlatego zwie się je martwym. Natomiast jego poświata jest zimna czyli chodzi tutaj o wygląd a nie temperaturę.

Takie czynniki nie są oczywiście wielkimi wadami gdy przebywa się w świetle diod kilka godzin na dzień. Może być to problemem tylko wtedy gdy spędzamy w takim świetle ponad 10 godzin na dzień.

Światła diodowe są najbardziej korzystną i energooszczędną formą dlatego są wybierane coraz częściej. Praktycznie wypychają inne produkty z rynku. To jakie żarówki wybrać diodowe oraz lampki należy przeczytać dalej w Internecie gdyż jest bardzo wiele rodzajów tego sprzętu. W Internecie także kupicie je dużo taniej niż w sklepach lokalnych. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.