Zalety okładzin czopowych w tenisie stołowym

Dobre czopy wartoOkładziny czopowe w tenisie stołowym to osobna grupa sprzętu do gry. W odróżnieniu od okładzin gładkich mają one inne zadania oraz całkowicie odmienny typ zachowania piłki w odbiciu od nich podczas gry.

Czopy można podzielić na krótkie, średnie i długie o różnym parametrze rotacji.

W przypadku okładzin czopowych trudniej jest określić ich kontrolę – gdyż nie jest ona tak wysoka jak w przypadku typów gładkich. Okładziny czopowe są przede wszystkim znacznie lepsze do odbierania mocnych rotacji piłek oraz silnych ataków przeciwnika.

Czopy mogą być wykorzystywane zarówno do gry ofensywnej (krótkie czopy) jaki allround (średnie) czy całkowicie defensywnej (długie czopy). Mają one odmienne zadania ale każdy z tych typów znacznie ułatwia przechwytywanie mocno rotacyjnych piłek oraz oddawanie ich przeciwnikowi z zakłóconą lub odwróconą rotacją.

Także potrafią być one znacznie mniej przewidywalne dla przeciwnika podczas gry (szczególnie czopy średnie i długie). Warto wspomnieć, że ten typ okładzin także jest szybszy od gładkich jeśli jest zastosowany ten sam typ gumy i podkładu (czopy krótkie).

Wielu zawodników stosuje kombinację na rakietce okładziny gładkiej i czopowej aby wzmocnić się zarówno w sektorze ataku jak i obrony podczas gry, oraz by stać się tym samym trudniejszym przeciwnikiem. Okładziny tego typu zdecydowanie warto wypróbować aby określić czy warto z nich korzystać.

Stwarzają one wysoko zadowalające efekty mimo że z reguły mają trochę mniejszą kontrolę od swoich gładkich odpowiedników. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: