Zalety terminali płatniczych bezpośrednio w telefonie

Terminale płatnicze smartfonPłatności bezgotówkowe, które bardzo spopularyzowały się w czasach pandemii sprawiają, że coraz częściej klienci nie noszą ze sobą gotówki. Płacenie kartą lub aplikacją płatniczą jest po prostu szybkie, wygodne oraz bezpieczne.

Fakt ten, oraz zmiana dotycząca przepisów prawa sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców staje przed koniecznością wdrożenia płatności bezgotówkowych. Dotyczy to już nie tylko sklepów czy gastronomii, ale również osób świadczących usługi mobilne czy np. sprzedających na straganach. Jakie rozwiązanie powinni wybrać? Jednym z ciekawszych z całą pewnością jest terminal płatniczy bezpośrednio w telefonie. Sprawdźmy więc, jakie ma zalety.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o możliwości zainstalowania terminalu płatniczego w telefonie chcemy wytłumaczyć, na czym polega to rozwiązanie. Mówiąc najprościej, na telefonie lub tablecie z systemem Android możemy zainstalować specjalną aplikację, która będzie pobierała płatności z kart płatniczych lub telefonów klientów. Wystarczy, aby urządzenie posiadało system Android w wersji 6.X lub nowszej, dostęp do Internetu oraz było wyposażone w moduł NFC. Obecnie większość telefonów komórkowych, z których korzystamy na co dzień spełnia te wymagania.

Brak kosztów związanych z zakupem urządzeń

Pierwszą, niewątpliwą zaletą rozwiązania jakim jest terminal płatniczy w telefonie (SoftPos) to znaczna oszczędność pieniędzy. Każdy z nas posiada obecnie telefon komórkowy, co więcej, wiele osób posiada nawet po kilka takich urządzeń. Chcąc wykorzystać smartfona jako terminal przyjmujący płatności nie musimy decydować się na zakup żadnych dodatkowych urządzeń. Oszczędności są więc naprawdę spore. Tym bardziej, że przedsiębiorcy, którzy nie posiadali do tej pory terminali płatniczych mogą również skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa, dzięki czemu nie ponoszą również kosztów związanych z zakupem aplikacji płatniczej i jej obsługi.

Wygoda i mobilność

Kolejną zaletą terminali płatniczych bezpośrednio w telefonie jest niewątpliwa wygoda ich użytkowania. Telefon nie zajmuje dużo miejsca, możemy go bez problemu nosić przy sobie. Dzięki temu ten terminal płatniczy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują na świeżym powietrzu lub dojeżdżają do klienta. Świetnie sprawdza się również w lokalach gastronomicznych oraz wszystkich punktów, które wymagają dynamicznej obsługi klienta.

Szybkie i bezpieczne transakcje

Mówiąc o terminalach płatniczych nie sposób nie wspomnieć również, że płatności w telefonie są szybkie i bezpieczne. Aplikacja szyfruje dane przekazywane przez klienta, działa szybko i sprawnie – również w miejscach, w których nie ma pełnego zasięgu. To jednak nie wszystko. Klient nie musi obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy – możemy bowiem bez trudu wysłać mu potwierdzenie o dokonaniu transakcji.

Podsumowując, terminal płatniczy bezpośrednio w telefonie to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom wielu przedsiębiorców, którzy działają w nieco innym, niż standardowy modelu działalności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *