Zależy ci na zdrowiu twojego pupila? Oto, w jaki sposób pomoże ci o nie zadbać dobry producent karmy dla zwierząt

Karma dla zwierzątLśniąca sierść, doskonałe samopoczucie i kondycja – to tylko niektóre z efektów, jakie przynosi podawanie czworonogom zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Prawidłowa podaż składników odżywczych to klucz do tego, aby zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe psa i kota oraz zapewnić im zdrowie na długie lata. Dlatego dowiedz się, jaka karma i jaki producent jedzenia dla domowych zwierzaków będzie cię najlepiej wspierał w opiece nad twoim pupilem.

Producent karmy dla psów – co będzie znajdowało się w jego ofercie?

Podawanie zarówno szczekającym, jak i mruczącym pupilom naturalnej karmy to nie moda – to przejaw rosnącej świadomości znaczenia diety dla zdrowia tych zwierzaków. Najlepsi producenci karmy dla kotów i psów stają na wysokości zadania i mają do zaproponowania czworonogom karmę, która jest pełnowartościowa i która smakuje doskonale. 

Pies zje taki posiłek ze smakiem – jednocześnie doskonale wpłynie on na jego zdrowie. Dobrą informacją jest też, że producenci karmy dla zwierząt mają dziś do zaproponowania szczekającym czworonogom wiele kuszących smakołyków.

Sucha karma dla psa – pokarm od jakiego producenta warto wybrać?

Sucha karma to podstawa psiej diety. Jest ona źródłem energii, wartości odżywczych, a ponadto pomaga zachować zdrowe uzębienie. Pamiętaj jednak, że twojemu pupilowi najlepiej będzie służył pokarm, który będzie zawierać jak najwięcej mięsa. Godni polecenia producenci wzbogacają karmę również witaminami oraz warzywami i owocami, które są odpowiednie dla psów.

Dobry pokarm może kosztować nieco więcej – pamiętaj jednak, ze względu na zdrowie twojego pupila, jego wybór zawsze się opłaca.

Karma mokra – rarytasy dla czworonogów od producentów karmy dla psów

Karma mokra może być sprzedawana np. w puszkach lub w słoikach. Jest ona nie tylko smacznym urozmaiceniem psiej diety. Pokarm od producenta naturalnego jedzenia dla czworonogów będzie zawierał dużo pełnowartościowego mięsa. Taka karma powstaje na bazie wołowiny, drobiu, jagnięciny i królika. Tym samym jest ona źródłem cennego białka.

Oprócz tego jedzenie przez psa mokrej karmy zapobiega jego odwodnieniu. Sprawdzi się ona także w przypadku zwierzaków, które mają chore dziąsła i problemy z gryzieniem.

Co jeszcze proponują psom producenci karmy dla zwierząt domowych?

Psy mają też swoje ulubione rarytasy, które z ich perspektywy wyróżnia wyrazisty, atrakcyjny smak. Są to np. suszone zwierzęce skóry. Psy uwielbiają też żuć, gryźć poroża, wysuszone wieprzowe ucha, a nawet wołowe wymiona. Takie przysmaki są dla nich jednocześnie zabawką – to zdrowe, naturalne gryzaki.

W ofercie sklepów można też znaleźć kabanosy, fileciki czy hamburgery dla psów. Smakołyki te mogą przydać się w czasie zabawy i tresury – będą atrakcyjną nagrodą dla zwierzaka.

Co obejmuje oferta producenta karmy dla kotów?

Koty to bezwzględni mięsożercy – ich dieta powinna bazować na wysokiej jakości mięsie. Mają one długie kły, które świadczą o tym, że zwierzęta te są przystosowane do polowania – łapania, chwytania i rozszarpywanie zdobyczy.

Producent karmy dla zwierząt domowych, który chce zaspokoić potrzeby mruczków, powinien oprzeć skład swoich produktów na:

  • wysokiej jakości mięsie, które jest przede wszystkim źródłem białka – w dobrej, mięsnej karmie będzie znajdował się np. drób i podroby;
  • rybach – znajduje się w nich nie tylko mnóstwo białka, ale też zdrowych tłuszczów. Są one bezcenne dla kociego zdrowia i sprawiają, że jego sierść jest miękka oraz błyszcząca.

Ponadto wszystkie mruczki są miłośnikami żucia i gryzienia. Dlatego każdy dobry producent karmy dla kotów ma w ofercie naturalne gryzaki i przekąski. Są to m.in. suszone ryby i kawałki mięsa.

Karma dla zwierząt – producent powinien dbać o jej skład i jakość

Producent naturalnej karmy dla zwierząt traktuje priorytetowo jakość składników użytych do jej produkcji. W takim pokarmie nie znajdziesz:

  • sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku;
  • szkodliwych konserwantów;
  • „wypełniaczy” w postaci pszenicy.

W ofercie cieszących się uznaniem firm znajdziesz karmy suche i mokre dla domowych zwierzaków, gryzaki, a nawet makaron dla psa. Producent tego ostatniego smakołyku zwykle dba o to, aby można było przygotowywać go bez gotowania.

Naturalny pokarm to dokładnie to, czego potrzebuje twój czworonóg. Spożywanie pokarmu na bazie wysokiej jakości mięsa i ryb przysłuży się twojemu czworonogowi – doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy ceniony producent karmy dla psów i kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.