Zasady gry w Jenga – instrukcja jak grać

Jegna to gra zręcznościowa i mogą w nią grać dosłownie wszyscy. Można w nią grać w dowolną ilość osób i zasady są proste. Mamy klocki drewniane z jakich początkowo buduje się równą wieżę – wieża ta stanowi na każdej warstwie 3 klocki i każda warstwa układa je naprzemiennie tak by była stabilna.

Zasady gry są proste – należy wyjąć dowolny bloczek drewniany jedną ręką z wieży i umieścić go na jej górze. Można się umówić czy trzeba budować wieżę równą w Jenga, czy można stawiać klocek jak pasuje – byle zachował naprzemienne układanie warstw.

Klocka nie można wyjmować z ostatniego piętra tylko gdy jest nakryte co najmniej jedną warstwą innych klocków (przykrytych co najmniej jednym klockiem od góry).

Nie można sobie pomagać drugą dłonią. Należy robić to jedną dłonią a dokładnie dwoma palcami lub jednym palcem podczas wypychania klocka do wyciągnięcia. Osoba jaka zwali wieżę podczas wyciągania lub układania go na górze przegrywa.

Jak widać ta gra w rozgrywce więcej niż 2 osób nie wyłania zwycięscy ale przegranego. Wtedy można grać bez osoby przegranej od nowa aż wyłoni się wygrany z wszystkich strać.

Jenga to bardzo prosta gra w swoich zasadach – jest ona bardzo wciągająca, na pewno każdy ją polubi. Daje wiele emocji.

Doskonale się sprawdza w każdym przedziale wiekowym. Lubią w nią grać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Z praktyki od razu polecę wybieranie zawsze jak największych klocków. Oszczędność paru złotych na mniejszych zestawach jest błędem. Z tego powodu, że mniejsze klocki są mniej stabilne i utrudniają zabawę.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

 1. Kamila pisze:

  To moja ulubiona gra. W jendze już spędziłam wiele godzin, bardzo wciąga. Super jak grają tak z 3 i więcej osób. Emocje są gwarantowane. Czasami to że się uda jeszcze coś wyciągnąć i dołożyć na górę graniczy z cudem.. bardzo fajna gra.

 2. Batyk43 pisze:

  Miło się gra w to na imprezach ze znajomymi. Można też podczas imprez rodzinnych. Uczy to na pewno kontroli i wyczucia, mi akurat idzie w niej średnio ale zawsze tak ustalamy, że kto przegrywa to nie zbiera klocków.

  Zawsze to jakaś pociecha. A ją zdecydowanie polecam każdemu, niewiele gier mi się podoba ale ta jest całkiem sympatyczna.

 3. Primek Adam pisze:

  Właśnie szukałem regulaminu gry w Jengę i w końcu znalazłem. Gra jest ciekawa choć w niej zawsze chodzi o to samo, choć różnie się układa z tym jak długo postoi budowla. Na pewno jest co ciekawa gierka towarzyska, lepsza bo i szybsza niż monopol.

  Faktycznie im więcej osób gra na raz tym jest ciekawiej. U mnie tura trwa około 20 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: