Zazdrość w związku partnerskim

ZazdrośnieZazdrość występująca w związku ma kilka odmian. Ta z jaką mamy do czynienia w związkach partnerskich może być zarówno dobra jak i o negatywnych emocjach.

Zazdrość w związku – jest to normalna cecha i występuje w wszystkich związkach gdzie jest miłość. Uczucie to może być jednak bardzo różne. Partnerzy powinni być o siebie trochę zazdrośni ale nie może się to przeradzać w chorą zazdrość która wyolbrzymia różne sprawy.

Tego tupu uczucia w związku są rzeczą normalną i tak trzeba to traktować, jednak ona nie może przeobrażać się w wymówki, szpiegowania partnera czy innego typu zachowania przeczące zaufaniu.

Zazdrość powinna być kontrolowana a tym bardziej dotycząca tylko tego że chciało by się więcej czasu spędzać z partnerem. Zazdrość powinna być umiarkowana czyli tylko polegająca na tym że chciało by się być bliżej z partnerem jak czasami bywają z nim inne osoby, czyli spotkania czy rozmowy.

Także może się ona pojawiać o to że nasza druga połowa pochwaliła inną osobę a nie nas samych, czy była milsza dla innej osoby. W przypadkach gdzie czujemy się źle z jakimś problemem i jesteśmy o coś poważnie zazdrośni powinno się porozmawiać z partnerem, a nie nosić to wszystko w sobie.

Zazdrość działa tak że pobudza nas do działania aby się bardziej strać dla tej drugiej osoby. Także dzięki zazdrości w związku często się lepiej dba o sam związek i relacje jakie go budują.

Należy pamiętać jednak że zazdrość w związku musi być do określonego poziomu, nie może przeradzać się w wymówki czy kłótnie. To uczucie także nie może kierować naszymi humorami czy nastawieniem do partnera a szczególnie się mszenia na nim za coś. Najważniejsze w związku są rozmowy i wyjaśnianie sobie spraw. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. KwaziR

    Zazdrość jest konieczna ale nie ta paranoiczna. Niestety wiele osób jest chorobliwie zazdrosnych. Szczególnie wtedy jak mają problemy z oceną własnej wartości. Zazdrość to tragiczne zło i rozwali każdy związek jak jest podniesiona do kwadratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.