Zdrowy tryb życia – co to jest

Zdrowe życieZdrowy tryb życia inaczej zwany po prostu zdrowym życiem jest bardzo ważny. Od tego jak spędzamy i planujemy nasze dni oraz czym się zajmujemy i jak o siebie dbamy, wpływa na nasze zdrowie. Zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Zdrowy tryb życia – jest to zadbanie o wszystko co dotyczy nas samych. Jest to połączenie wszystkiego co ma wpływ na nasze życie i zdrowie – czyli też i codzienność. Bardzo ważne jest odpowiednie planowanie tego co się spożywa oraz tego jak się spędza czas wolny.

Zdrowy tryb życia to tak naprawdę dobre zaplanowanie odpowiedniego pokarmu aby było wystarczające do motoryki naszego ciała ale nie było to dla nas samych obciążeniem. W pokarmie musi być zawarte wszystko to,  co jest nam potrzebne czyli witaminy, mikro elementy i inne niezbędne składniki.

Zdrowe  życie to także aktywność fizyczna. Nie ma zdrowego życia gdy się jest całkowicie biernym fizycznie. Aktywność fizyczna wpływa zarówno na dobre samopoczucie jak i zdrowie organizmu a także na zdrowie równowagi psychicznej. Aktywność może być odreagowaniem na stresy, czymś co poprawia nasze samopoczucie dzięki ćwiczeniom oraz coś co zapewnia nam komfort w sprawności poruszania się na co dzień.

Tryb życia który można uważać za zdrowy składa się więc z trzech zasad które są ściśle z sobą powiązane. Tymi zasadami jest aktywność fizyczna,  odpowiednio dobrana dieta czyli dobór pokarmu oraz higiena osobista. Warto wspomnieć że higiena ma także kolosalne znaczenie – sama wpływa znacznie na nasze samopoczucie jak i komfort życia.

Gdy pielęgnuje się wszystkie trzy cechy zdrowego życia można osiągnąć wiele, samo natomiast życie będzie znacznie prostsze i odczuje się tego różnicę na lepsze. O tym jak dokładnie dbać i rozwijać  zdrowe życie warto poczytać więcej. Zapraszam do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. NaturaFood pisze:

    Wydaje się, że najbardziej istotne jest spożywanie jak największej ilości warzyw. Następnie te warzywa powinny być w jak największej ilości surowe. Takie odżywianie rozwiązuje większość problemów zdrowotnych w organizmie człowieka. potem owoce a na końcu dopiero przetworzone jedzenie czy pieczywa i ogólnie mączaste elementy. Zasady są bardzo proste ale ludzie jakość mało kiedy je stosują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *