Zegarek cyfrowy Casio W-753 – Opinia i Test

Casio W-753Zegarek elektroniczny (cyfrowy) Casio W-753 (1AV lub 1AVES z dowolną cyfrą poprzedzającą) to produkt firmy Japońskiej.

Pracuje na mechanizmie kwarcowym – kwarc za sprawą impulsu elektrycznego drga z określoną częstotliwością, jaka pozwala mierzyć dokładnie czas.

Zegarek jest przeznaczony gównie dla mężczyzn. Na wstępie warto wspomnieć że posiada on 3 letnią gwarancję producenta oraz żywotność pierwszej baterii około 10 lat.

Koperta zegarka Casio W-753 w zależności od wersji tego modelu może być wykonana z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej o kolorze srebrnym. Bransoleta z reguły kauczukowa koloru czarnego – w niektórych wersjach tego modelu może być to metalowa bransoleta.

Szkło zegarka to wieczko akrylowe (tworzywo sztuczne) – bardzo dobrze przezroczyste. W razie zarysowań można je przecierać do wygładzenia rys. Ale także dzięki temu też i łatwiej się rysuje. Szkiełko jest sferyczne czyli wypukłe.

Wodoszczelność Casio W-753 wynosi do 10 bar (ATM) czyli do 100 metrów głębokości w wodzie statycznej. Nie można korzystać z przycisków pod wodą – można w nim pływać i nurkować bez dodatkowego osprzętu.

Datownik w zegarku to kalendarz jaki pokazuje dokładną datę bez względu na dni przestępne czy lata. Zawsze pokazuje dzień i miesiąc liczbowo oraz nazwę dnia skrótowo po angielsku.

Alarm czyli budzik – jest możliwość ustawienia 5 różnych o dowolnych porach. Posiada on funkcję drzemki. Także można ustawić powiadomienie dźwiękowe o wybiciu pełnej godziny co godzina.

Podświetlenie tarczy zegarka Casio W-753 jest za sprawą diody LED elektroluminescencyjną – jest ona w kolorze żółtym, podświetlanie nie jest za mocne, sprawia wrażenie poświaty kineskopowej lub jak by zwykłej żarówki. Dla jednych może mieć to urok dla innych może być to słabe rozwiązanie. Podświetlenie automatyczne można być wykonane także za sprawą ustawień oraz silnego szarpnięcia zegarka ku górze do linii oczu.

Timer – to funkcja jaka pozwala odliczać określone przedziały czasowe. Można ustawić parę takich przedziałów czasu do odliczania i informowania alarmem o ich upłynięciu. Alarmy i odliczanie może powtarzać się automatycznie cyklicznie. Można nazwać to Yacht Timerem.

Stoper – funkcja odmierzania czasu z dokładnością do 1/100 sekundy. Praca stopera może być naliczana do 100 godzin łącznie – jest to świetny wynik. Stoper jest bardzo dokładny i czytelny.

Czas dobowy – możliwość pokazywania godziny w formacie 12 lub 24 godzinnej. W przypadku 12 godzinnej jest pokazane czy jest to przed czy po południu.

Podwójny czas – T1 i T2 czyli jednoczesny pomiar czasu dwóch różnych stref czasowych.

Fazy księżyca – funkcja pokazuje jaka jest obecnie podświetlana przez słońce część księżyca. Jest to mało dokładne i w zasadzie nieprzydatne dla zdecydowanej większości osób.

Pływy wodne – funkcja ta pokazuje ruchy pływowe przedstawione graficznie na podstawie podanych danych współrzędnych geograficznych. Funkcja ta jest absolutnie bez pokrycia na terenie Polski i morza Bałtyckiego lub mórz wewnętrznych, gdyż tutaj nie występują pływy a dodatkowo cały czas trzeba by podczas przebywania w okolicy innych akwenów – oceanach wpisywać współrzędne miejsca gdzie się przebywa, aby coś pokazywała.

Kompas w Casio W-753 – funkcja jaka ma pokazywać północy biegun magnetyczny. W rzeczywistości jest to funkcja absurdalna. Aby działała nie pokazuje automatycznie bieguna północnego za sprawą kierunku magnetycznego a trzeba wpisać w zegarku dopiero swoją obecną lokalizację geograficzną za sprawą współrzędnych geograficznych.

Następnie określić położenie słońca i wyznaczyć azymut między nim a osią jaką pokarze zegarek po podaniu danych geograficznych. Nie działa to gdy nie widać słońca oraz nocą. Także funkcja kompasu gdzie stale trzeba wpisywać swoje współrzędne mija się z celem i jest praktycznie bezsensowna.

Gwarancja zegarka wynosi 3 lata standardowe – można ją dodatkowo rozszerzać za opłatą. Jednakże są to dość żywotne zegarki i powinny działać bezawaryjnie przez wiele lat, poza zniszczeniami obudowy gdyż mają z reguły słabe plastiki podatne na rysy i odrapania.

Waga zegarka wynosi 44 gramy. Szerokość około 42 mm i długość około 48 mm oraz grubość około 14 mm. Obwód paska czyli koperta plus pasek to 20 cm. Szerokość paska wynosi 22 mm.

W zestawie Casio W-753 otrzymamy:

 • Zegarek Casio W-753 z baterią
 • instrukcję obsługi
 • Gwarancję i wykaz serwisów
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Podsumowując zegarek Casio W-753 to wizualnie bez wątpienia bardzo atrakcyjne urządzenie. Posiada bardzo wiele funkcji co jest jego zaletą jak i wadą – można łatwo zabłądzić w gąszczu funkcji i pod funkcji tego urządzenia. Także by dostać się do interesującej nas funkcji trzeba przejść przez szereg jaki jest ustawiony w kolejności ich wyświetlania.

Dodatki takie jak pływy i odpływy oraz kompas to funkcje jakie nie mają żadnego praktycznego zastosowania dla osób mieszkających w nad morzami wewnętrznymi a tylko tych jacy cieszą się dostępem do oceanu lub morza z nim bezpośrednio połączonego, kompas mija się z celem z racji na konieczność wprowadzania współrzędnych aby pokazał coś sensownego i tylko za dania – gdzie widać jeszcze dodatkowo dobrze słońce.

Zegarek na pewno jest ciekawy, ale jest trochę zbyt rozbudowany o mniej potrzebne lub mało istotne funkcje dla większości osób. Nie mniej jest to dobre urządzenie z racji na dużą wodoodporność oraz dokładność mierzenia czasu – choć może się mylić o kilka sekund na miesiąc. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Matias pisze:

  Swego czasu miałem ten zegarek i nie byłem za bardzo zadowolony. Faktycznie na górze te pływy i fazy to tylko dekoracja tak samo jak beznadziejny kompas jaki praktycznie nie działa. Lepsze są już te modele gdzie jest tylko czas a nie jakieś dodatkowe niedziałające elementy.

 2. Szwarski Adam pisze:

  Kupiłem ten model zegarka bo myślałem że taki fajny, dużo funkcji. A tutaj ciężko je przekładać, nielogiczne ustawienia oraz co więcej połowa tych funkcji nikomu nigdy nie jest do niczego potrzebna. Szybko go sprzedałem bo bez sensu mieć taką zabawkę. Kupiłem sobie Iron mana timexa.

 3. Worms pisze:

  Z samego wyglądu tarczy mi się bardzo podoba ten Casio W-753 choć fakt że jego funkcje to jest napchane za dużo i mało przydatnych. To mimo wszystko jest ładnym wizualnie zegarkiem. Na pewno jednym z bardziej udanych modeli tego producenta. Większość jego jest tonalnym badziewiem z wyglądu. I druga zaleta że dość mało się on rysuje na wieczku.

 4. Trowski Mat pisze:

  Niezły zegarek, bardziej udany model tego producenta. Wiele z innych to typowe badziewie plastikowe. No i bez sensu jest zawsze ten napis 10 lat bateria że działa. Nie wiem po co oni dodają taki napis na zegarkach, to głupota i zaśmiecanie tarczy. Pasek też może się urwać czasami.

 5. Barczyk pisze:

  Od siebie także dodam że jest to jeden z ładniejszych modeli zegarków jakie wydało casio. Chyba to najciekawszy z tych co mają różne wskaźniki na tarczy i wszystko co ma jakieś znaczenie. W wielu przypadkach inne elementy to dekoracje lub mruganie jakiś rzeczy co nie jest w niczym potrzebne. Tutaj wszystko faktycznie za coś odpowiada a to dla mnie duża zaleta. Oczywiście te modele są przeznaczone głównie dla osób jakie podróżują drogą wodną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: