Żel do brwi i rzęs Essence Lash – Brow Gel Mascara – Opinia

Żel do brwiW tym artykule opiszemy wyniki testowania żelu do rzęs i brwi firmy Essence – Lash & Brow Gel Mascara.

Jest to mascara mająca za zadanie modelowanie i pielęgnowanie oprawy oczu. Przezroczyste, poręczne opakowanie z niebieskimi napisami wyglądające jak tusz do rzęs, zawiera 9 ml gęstego, bezzapachowego żelu. Z opinii osób wypróbowujących gel mascarę możemy stwierdzić, że produkt ten jest przyzwoity, lecz nie rewelacyjny.

W wielu przypadkach nie utrwala kształtu brwi w zadowalający i długotrwały sposób. Natomiast stosowany na rzęsy przy odpowiednim nakładaniu modeluje je – nabłyszcza, lekko wydłuża (unosi do góry), podkręca, rozczesuje i usztywnia, dzięki czemu oko jest podkreślone.

Produkt dość długo schnie. Może być używany samodzielnie lub jako baza przed zaaplikowaniem tuszu koloryzującego (lepiej się nakłada oraz dłużej się trzyma na rzęsach).

Zalety transparentnej mascary marki Essence to: niska cena i wydajność (choć ciężko wydobyć końcówkę żelu z opakowania – szczoteczka nie sięga do dna). Zastrzeżenia może budzić fakt, iż po jakimś czasie żel staje się szary i mętny, przez co przy użytkowaniu zostają grudki produktu na rzęsach i brwiach.

W większości przypadków nie podrażnia oczu, ale niektórzy stwierdzają uczucie pieczenia i wrażenie mgły przed oczami.

W opinii wielu testujących Lash & Brow Gel Mascara firmy Essence nie zauważono właściwości pielęgnacyjnych. Z angielskiego produkt ten opisany jest jako – gel mascara, natomiast w polskiej nazwie używane jest określenie odżywka. Jednakże jest to produkt do stylizacji w formie żelowej mascary, który ma ujarzmiać brwi i podkreślać rzęsy.

Biorąc pod uwagę zastosowanie żelu możemy stwierdzić, że osoby szukające odżywki mogą się zawieść, natomiast ci, którzy chcą jedynie wymodelować kształt brwi i rzęs mogą wypróbować ten produkt. Zwłaszcza, że nie jest on drogi. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.