Żelazko Clatronic DB 3061 K – Opinia

Żelazko ClatronicŻelazko Clatronic DB 3061 K. Jest to żelazko elektryczne z odporną na zadrapania stopką nieprzywierająca do prasowanego podłoża. Żelazko z łatwością przemieszcza się po prasowanych materiałach.

Posiada regulację temperatury pracy. Regulacja jest na pokrętle z opisami do jakiego materiału służy dana temperatura w języku angielskim. Z pokrętła niestety szybko zdrapują się napisy.

Żelazko posiada gumowaną rączkę ułatwiającą chwyt. W żelazku znajduje się przezroczysty zbiornik wody na którym są narysowane funkcje żelazka.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kabla na obrotnej łączce, co ułatwia operowaniem żelazka podczas prasowania. Żelazko Clatronic posiada funkcję wypuszczania pary wodnej oraz skraplania. Tutaj trzeba dodać że funkcja skraplania potrafi się zepsuć przez zapchanie pompki kamieniem z wody.

Intensywność wypuszczania pary jest regulowana na dodatkowym pokrętle.  Zbiornik z wodą uzupełnia się od czoła żelazka – jest w zestawie dodane do tego specjalne naczynie z dzióbkiem które ułatwia wlewanie wody. Żelazko posiada funkcję samoczyszczenia się przez parę wodą.

Ogólnie żelazko sprawia dobre wrażenie podczas używania, nie przypala prasowanych rzeczy i stopka żelazka nie staje się zapieczona. Podczas testów zaciął nam się klawisz wypuszczania pary, ale łatwo  było  samemu go odblokować i od tej pory wszystko działało sprawnie. Żelazko czasami zostawia mokre ślady na prasowanych rzeczach  – nie wszystkie krople odparowują jakie uwalniają się  z zbiorniczka wodnego.

Plusy żelazka to atrakcyjna cena, dobre działanie i nowoczesny wygląd. Minusy to guziki które ciężko działają, możliwość zacięcia spryskiwacza. Polecamy ten model. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.