Zestaw gum oporowych HMS TX01 Crossfit – Opinia i Test

HMS gumy oporoweZestaw gum oporowych firmy HMS o modelu TX01 Crossfit to produkt do szerokiej gamy różnych ćwiczeń siłowych, jak i rozciągających. Dzięki temu, że zestaw posiada kilka różnych możliwości łączeń elementów – można wykonywać na nich bardzo szeroką gamę różnej aktywności fizycznej.

W skład zestawu HMS TX01 Crossfit wchodzą 3 osobne gumy oporowe z plastikowymi karabińczykami (każda z nich ma inne opór oraz grubość) – lepsze by były być może metalowe karabińczyki, dwa uchwyty z piankowym korpusem na dłoń i mocowaniem metalowym, mocowanie do ćwiczeń z użyciem drzwi czyli blokadę, blokadę do ćwiczeń na kostce stopy oraz siatkowy pokrowiec na cały zestaw.

Gumy oporowe są koloru niebieskiego o różnej sile rozciągliwości – oporu. Mianowicie 6 x 9, 7 x 10 i 8 x 12 mm – chodzi tutaj o szerokość średnicy oraz grubość ścianki a wszystkie trzy mają długość 1200 mm – czyli 120 cm długości. Długość ta możne być bezpiecznie rozciągnięta 2,5 krotne. Im większe rozciągnięcie tym większy opór urządzenia podczas ćwiczeń.

Uchwyty na dłoń są dość wygodne choć mogły by być odrobię grubsze i szersze – jeśli ktoś ma dużą dłoń, to może obcierać się o boczne taśmy mocujące. Mocowanie gum oporowych na kostkę można z powodzeniem wykorzystać jako zaczep do blokowania w drzwiach – jest znacznie pewniejszy poprzez umiejscowienie w nim gumowej kulki jaka jest obszyta – niż faktyczne mocowanie do drzwi jakie ma w sobie tylko tulejkę z tworzywa sztucznego.

Cały zestaw mieści się jak wspomnieliśmy w siatkowym woreczku zamykanym na zaciskowy sznurek. Zestaw składa się z 7 elementów + pokrowiec.

Gumy oporowe HMS TX01 dają możliwość bardzo szerokiej gamy ćwiczeń. Można stosować je przy ćwiczeniach mięśni brzucha, nóg, rąk, barków, klaki piersiowej i innych partii ciała – całość polega na odpowiednim przymocowaniu gum oraz wykonywaniu powtórzeń oporowych.

Można ćwiczyć wykorzystując tylko jedną gumę lub 2 czy 3 jednocześnie dla zwiększenia siły naciągu oraz dodatkowo im większe rozciągnięcie tym większe opory.

Po teście cały zestaw HMS TX01 Crossfit można z powodzeniem określić jako bardzo dobry, wspomniane wcześniej elementy problematyczne mogły by jeszcze znacznie uatrakcyjnić sprzęt gdyby w przyszłości były poprawione. Mimo wszystko jest to bardzo dobre narzędzie do szerokiej gamy ćwiczeń. Nasza opinie to: zdecydowanie jest godne do polecenia.

Warto także zwrócić uwagę na cenę całego urządzenia, nie jest one przesadnie kosztowne a zapewnia szeroką gamę możliwości prowadzenie własnej aktywności fizycznej. Dodatkowo zajmuje bardzo mało miejsca co jest ogromną jego zaletą. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w coś takiego lub podobnego jakościowo. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

2 komentarze

  1. Ubix pisze:

    Miałem takie gumy do ćwiczeń i byłem z nich średnio zadowolony. Trzeba je gdzieś montować, potem opory są takie osobie – dość szarpane. Z czasem guma pęka i tyle z urządzenia. Lepsze już są hantle czy ławka do ćwiczeń niż gumy tego typu.

  2. Kam.La pisze:

    Całkiem fajne, dobrze się sprawdzają podczas typowych ćwiczeń. Wczoraj dość mocno na nich trenowałam, aż dzisiejszego dnia bolą mięśnie. Fajne silne gumy, bez brzydkiego zapachu. Myślę, że był to dobry zakup. Na razie jestem z nich bardzo zadowolona. Spora zaleta, to ich nieduża obojętność – łatwo wpakować je do szafy. HMS zrobił dobry produkt z tymi gumami oporowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *