Zestaw tanich 5 gum oporowych do ćwiczeń – Opinia i Test

Zestaw tanich gum oporowych OpiniaZestawy gum oporowych do ćwiczeń mogą posiadać różne oznaczenia marek i modeli. Jednakże prawie wszystkie – są praktycznie takie same. Bez znaczenia od jakich rzekomych firm pochodzą – to są zawsze te same gumy oporowe. O ile ich zestaw wygląda podobnie, to należy założyć, że są tym samym.

Już na wstępie warto o tym wspomnieć – bo tylko z pozoru wydają się to różne sprzęty. W rzeczywistości tylko jakaś „marka” zamawia na nich swoje logo lub mały dodatek. A tak naprawdę wszystkie działają tak samo, i pewnie są produkowane w tej samej chińskiej fabryce.

Zestaw tanich gum porowych – prawie zawsze bez znacznie jaką ma cenę oraz loga (jeśli wygląda podobnie w elementach) to jest to – to samo. Do naszego testu kupiliśmy zestaw 5 gum oporowych tym razem w połowie 2022 roku – za około 29 złotych.

Zestaw 5 gum oporowych składa się z następujących elementów:

 • 5 gum oporowych. Każda guma jest w innym kolorze oraz o innej grubości i sile rozciągania. Na końcówkach mogą mieć dodatkowe zabezpieczenie z paska i gumy. Na końcach uchwyty są z stalowych karabińczyków.
 • 2x uchwyt na ręce do zaczepienia gum oporowych za metalową klamrę – 12 cm szerokości chwytu.
 • 2x uchwyt do zaczepienia gum o kostki nóg – na rzepa całość o długości 41 cm.
 • Blokada do zaczepiania gum o futrynę zamkniętych drzwi.
 • Worek na cały zestaw tych elementów – zadziwiająco dobrej jakości estetycznej i jakości wykonania.

Tego typu zestaw gum oporowych pozwala na wykonywanie ćwiczeń bez żadnych dodatkowych elementów. Bardzo dobrze się sprawdzają do ćwiczeń siłowych oraz typu fitness – polegających na rozciąganiu ciała. Dzięki temu, że gum jest kilka rodzajów – można samemu zdefiniować ich ciężar oporu i siłę ćwiczeń.

Ogromną zaletą takiego zestawu do ćwiczeń jest to, że zajmują bardzo mało miejsca. Cały zestaw mieści się w niewielkim worku materiałowym.

Łączna siła gum oporowych w zależności od modelów od 21 kg do 68,7 kg. W tych co kupiliśmy do testu – tanich gumach bez wątpienia opór jest w okolicach 60 KG. W całości wykonane są podobno z lateksu – choć mi się wydaje, że mogą być wykonane z gumy. Długość każdej to około 124 cm.

Według opisu gumy posiadają takie opory jak: Czarna 22,8 KG, Niebieska 18,4 KG, Czerwona 13,7 KG, Zielona 9,1 KG, Żółta 4,7 KG – łącznie więc 68,7 KG. Można oprzeć o nie swoje ciało i wytrzymują napór (w moim przypadku ponad 100 KG).

Na pewno te nasze nie wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach – chodzi o soczystość barwy gum. One są matowe, a nie o tak pastelowych kolorach jak na zdjęciach. Mają także na sobie jakiś nalot – taki, który często występuje na typowych gumach.

Przyrząd do ćwiczeń tego typu ma jedną ogromną zaletę – można ćwiczyć mieście pod różnymi kątami i wielowektorowo. Naciąganie gum pod różnym kątem, aktywuje różne partie mięśniowe. Wbrew pozorom taki zestaw gum pozwoli ćwiczyć niemal całym ciałem – wszystko jest zależne od ich wykorzystania i układu podczas ćwiczeń.

Jest to bardzo fajne urządzenie do ćwiczeń, dające duże możliwości treningu ciała. U mnie budzi jednak zawsze obawę – a co się stanie, jeśli jakiś karabińczyk pęknie. Zawsze mam obawę czy taka guma lub pozostała część stalowego karabińczyka nie strzeli mnie po twarzy. Pewnie te obawy są bardzo przesadzone. Takie gumy kupiło według tego co widać po ofertach sprzedaży – już kilkanaście tysięcy osób. Nigdy nikt nie napisał o niebezpiecznym ich zerwaniu, a co najwyżej zerwaniu podczas ćwiczeń.

U mnie w teście trwającym ponad miesiąc czasu nie zerwała się żadna guma. Nawet nie ma żadnych symptomów możliwego zerwania w najbliższym czasie.

Przypadki zrywania grum, jeśli były źle zakotwiczone na końcówkach. Guma (czy lateks) ma swoją ograniczoną rozciągliwość. Wiec należy trenować z wyczuciem. Gdy czujemy, że opór jest już skrajny a rozciągliwość ustaje, wtedy to jest maksymalna granica rozciągnięcia. Później już może być tylko zerwanie. Gumy te rozciągają się mocno i raczej podczas normalnych ćwiczeń, nikt nie zbliży się do granicy normalnego zerwania – na skutek końca rozciągliwości.

Czy warto kupić zestaw tanich 5 gum oporowych – w takiej cenie bardzo warto. Gumy zajmują bardzo mało miejsca, można je schować w szafie. To bardzo fajny sprzęt i moim zdaniem zdecydowanie jest warty wypróbowania. Na pewno warto kupić coś takiego i samemu ocenić, jak się na nich ćwiczy. Cena jest bardzo niska a możliwości ćwiczeń bardzo duże – przy jednoczesnym praktycznie nie zajmowaniu żadnego miejsca. Dlatego warto to wypróbować samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

3 wypowiedzi

 1. Bano pisze:

  Już kilka razy myślałem nad zakupem czegoś takiego. Ale zawsze nie byłem do końca przekonany. Guma to nie jak hantla stałe obciążenie tylko zmienne od naciągu. Sam nie wiem czy wypróbować czy też nie. Z jednej strony to kosztuje grosze i żadna tam strata.

 2. Basia K pisze:

  Mam takie tylko, że były 4 w zestawie a nie 5. Sprawdzają się bardzo dobrze do ćwiczeń w rozciąganiu. U mnie działają już ponad rok czasu. Ale wiem, że za jakiś czas strzeli jedna. Bo od zaczepiania za buty jest już lekko przetarta od tarcia podczas naciągów. Sprzęt bardzo fajny i mi się sprawdza doskonale.

 3. OPAL pisze:

  Kupiłem za waszą namową. Jestem na razie bardzo zadowolony. Fajnie się na tym ćwiczy. Także blokuję tylko je w drzwiach i ćwiczę jak na atlasie treningowym. Super daje trening. Szybko męczy mięśnie rąk i klatki piersiowej. Muszę jeszcze pomyśleć jak najlepiej ćwiczyć tym mięśnie brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *