Zestaw taśma NEON Flex LED RGB z Pilotem – Opinia i Test

Taśma Neon Led RGB FlexTaśma Neon Flex RGB to doskonałe urządzenie do tworzenia ozdób świetlnych. Taśmy neonowe są zupełnie czymś innym, niż typowe taśmy diod led. Neonowe zapewniają jednolite świecenie na całej długości o łagodnym i przyjemnym dla oka zabarwieniu.

Typowe taśmy Led RGB – oślepiają wzrok, nie świecą równomiernie na całej swojej długości, tylko punktowo tam gdzie jest dioda. Następnie wyglądają wielokrotnie mniej profesjonalnie i atrakcyjnie niż taśmy neonowe.

Taśmy neon w tym przypadku RGB to bardziej rozbudowana i ulepszona wersja led-ów. Bazują także na taśmach led, ale w otoczce z bardzo elastycznego tworzywa. Wygląda to wielokrotnie lepiej, niż dowolne same Ledy RGB – a są także niewiele droższe.

Taśma Neon Flex Led RGB z pilotem która testowaliśmy posiada długość 5 metrów. Możne je jednak kupić w dowolnej innej długości od 1 do nawet 25 metrów. Taśma neonowa tego typu można określić jako „No name” nie ma określonego znanego producenta czy modelu. Każdy produkt z tych tańszych będzie taki sam – więc ten test dotyczy każdej o podobnym wyglądzie zestawu.

Moc urządzenia to około 40 W z napięciem 12 V DC. Flex oznacza słowo przewód – czyli, że jest to urządzenie w pełnej zabudowie elastycznej – przewodu o jednolitym świeceniu. Zwykłe taśmy ledowe mają wszystko na wierzchu, wtedy to nie wygląda za ładnie. W przypadku taśm Neonowych Flex – jest to biały prostokątny przewód, który nawet bez świecenia wygląda estetycznie.

Taśma Neon Flex jest wykonana z elastycznego węża z tworzywa sztucznego, które bardzo dobrze przewodzi światło. Dzięki temu neon świeci równomiernie i jednolicie na całej długości, bez widocznych punktów świetlnych od czoła. Za pomocą takiej taśmy można stworzyć piękne świecące kształty lub napisy świetlne. Dodatkowo taśmy tego typu są całkowicie odporne na wodę i warunki atmosferyczne. Posiadają klasę ochroną aż IP65 (z pominięciem samej końcówki i początku taśmy Neon Flex).

Konstrukcje Neonu Flex RBG zapewnia świecenie do przodu, oraz poświatę od przodu ale brak świecenia po bokach oraz od tyłu. Właśnie dzięki temu wygląd Neonu jest tak ładny.

Testowane urządzenie taśma NEON Flex Led RGB z Pilotem posiadała diody typu SMD 2835 z kolorem światła RGB.

RGB oznacza natomiast, że dowolny kolor świecenie bazuje na miksie 3 kolorów – niebieskim, zielonym i czerwonym. Dlatego barwa świecenia biała, będzie zawsze wchodziła lekko w zieloną lub bardzo bladą lekko niebieską. Dostępnych kolorów świecenia w tym urządzeniu – jest bardzo dużo.

Żywotność diod świecenia wynosi standardowo do 50000 h – czyli 2083 dni świecenia bez przerwy. A więc diody praktycznie nie powinny się nigdy zużyć. Urządzenie pracuje od -20 do 60 stopni na plusie w warunkach optymalnych. Jego efektywność energetyczna to A+ (energooszczędne) jest to pobór 8W na metr.

Szerokość taśmy to 6 mm od czoła świetlnego, oraz głębokość (wysokość) 12 mm. Taśmę można ciąć co kilka centymetrów. Co 2,5 lub co 5 cm. Na filmie jest to dokładniej widoczne.

W zestawie taśmy NEON Flex Led RGB z Pilotem otrzymuje się:

 • Taśmę NEON FLEX (takiej długości, którą się zakupiło).
 • Zasilacz – z przewodem około 1 metrowym (zdecydowanie za krótki jest ten kabel).
 • Sterownik – wykonany tak sobie. Sterownik działa na bazie światła IR – czyli podczerwieni. Ma długość około 20 cm.
 • Pilot na małą baterię guzikową (jest w zestawie włożona do pilota) – aby działał, trzeba kierować go miej więcej w stronę sterownika. Aby tam wyłapał punkt świetlny sterujący podczerwieni. Pilot niby posiada 4 tryby zmiany automatycznego świecenia – ale u mnie działały tylko 2 różne. Mowa o trybach przechodzenia zmienny kolorów w sposób automatyczny. Pilot posiada także funkcje przyciemniania i rozjaśniania siły święcenia. Opcje włączania i wyłączania taśmy neonowej. Oraz tryby wyboru 16 gotowych kolorów świecenia.

Gdy wybierze się jakiś tryb zmiany automatycznej kolorów świecenia – za pomocą klawiszy do rozjaśniania i przyciemniania można zmienić ich szybkość amplitudy.

Czy warto kupić taśmę NEON Flex Led RGB z Pilotem – zdecydowanie jest to piękne wizualnie. Taśmy tego typu świecą wielokrotnie ładniej, niż dowolne taśmy diod LED. Jednakże nie każdy potrzebuje czegoś takiego.

Taśmy Neonowe Flex są doskonałym wyborem, gdy mają one być widoczne na wierzchu. Nie oślepiają wzroku i świecą łagodnie oraz przyjemnie. Natomiast jeśli coś ma tylko doświetlać kontury, a nie być bezpośrednio widoczne – to wtedy nie ma znaczenia ich rodzaj konstrukcji.

Od siebie zdecydowanie polecamy taki element dekoracji świetlnej. Wyglądają na żywo po prostu doskonale. Natomiast warto pomyśleć, czy neony programowalne (adresowalne) nie będą jeszcze lepszym wyborem. Programowalne są sporo droższe, ale taż mają więcej możliwości świecenia. Mogą świecić nawet wieloma kolorami jednocześnie, a także jest funkcja zarządzania nimi przez telefon. Wszystkie neony wizualnie wyglądają bajecznie fajnie, warto coś takiego wypróbować. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

4 wypowiedzi

 1. NuCer pisze:

  Miałem samemu zwykłe taśmy led i świeciły fajnie aż się coś w nich uszkodziło i przestały. Nie wiem jak szukać miejsca uszkodzenia i leżą w garażu. U mnie pewnie się uszkodziły od zginania ale to były zwykłe taśmy bez tego przewodu. Neony faktycznie wyglądają bardzo sympatycznie. Bardzo podoba mi się jak świecą. Na filmie tego nie widać dokładnie, ale jestem w stanie sobie wyobrazić.

 2. Olgierd Serbiniewicz pisze:

  Super sprawa takie neony. Bardzo klimatyczne i nowoczesne rozwiązanie. Oczywiście neony to żadna nowość bo znane są już od bardzo dawna. Nawet jedna z najbardziej znanych reklam neonowych przecież – facet palący papierosa, taki kowboj w wielu filmach USA był pokazywany. Tylko wtedy neony były na zupełnie innych zasadach – gaz rurkach. A te nowe to właśnie bazuje na LED, a nie gazrurce i są dodatkowo jeszcze mocno elastyczne. Na pewno jak ktoś chce reklamę dobrze widoczną lub dekorację, to będzie trafny wybór na neonie.

 3. LightTek pisze:

  Te adresowalne na pewno są fajniejsze. Widziałem z nimi filmiki to miały wiele opcji zmiany trybów świecenia. Bo tam mogą świecić się różnie, nawet może zapalać się tylko jego część, a nie całość. Takie są ładne do dekoracji i napisów. Ale programowalne to już dzieła sztuki użytkowej. Bo już tam nie tyle chodzi o dekorację świetlną, ale tworzenie jakiś pokazów świetlnych. Dlatego zwykłe neony czy te RGB są bardzo dobre do danych zadań. Natomiast te adresowalne do jeszcze innych będą lepsze – do tworzenia aktywnych pokazów wizualnych.

 4. Zbigniew D pisze:

  Bajka super wyglądają takie neony. Choć widzę, że bardzo mocno promowane są te Govee w Internecie. Cała masa youtuberów otrzymuje je za darmo aby promować i zachwycać się nad nimi. Fałsz leci z tamtych filmów aż niemal się skrapla. Dlatego, że przesadnie się nimi zachwycają. Widać, że producent dał parę takich zestawów aby ludzie robili zachwyty nad ich neonami. Govee może i są fajne ale nie aż takie bajeczne bo po co komu akurat tamtej firmy. Jak wiele innych oferuje to samo tylko taniej. Świetny film i bardzo uczciwe podejście do tematu. Brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *