Znaczenie snów – sennik

SennikBardzo wiele osób poszukuje znaczenia snów. Sny śnią nam się zawsze ale mało które tak naprawdę pamiętamy. Zazwyczaj budzimy się i nie mamy pamięci o tym co się śniło. Bywa tak z tego powodu że sen to przekaz rejestrowany tylko przez umysł, pracuje tylko mózg a nie odbierają go inne narządy.

Wszystkie doznania podczas snu czyli wzrok, węch oraz dotyk są wytworzone w głowie bez udziału tych narządów w praktyce.

Znaczenie snów – to co oznaczają dane sny często ma przypisane swoje znaczenia których można szukać w sennikach. Jednakże warto się zastanowić czy sny mają tak naprawdę jakieś znaczenie. Istnieje pogląd że sny należy zawsze tłumaczyć na odwrót, czyli przeciwnie do sytuacji która nam się śni. Większość snów ma tak skomplikowaną fabułę że tak naprawdę nie da się ich tłumaczyć odwrotnie.

Zasada tłumaczenia snów na odwrót pochodzi w rzeczywistości od tego że niekarzy chcą ją stosować gdy mają brzydki sen. Gdy śni się koszmar to stosują zasadę tłumaczenia odwrotnego, gdy coś ładnego nagle zapominają o tej zasadzie. Dlatego pierwszą teorię że sny należy zawsze tłumaczyć odwrotnie można odrzucić jako fikcję.

Znaczenie snów zgodnie z sennikiem. Tutaj pojawia się bardziej skomplikowana interpretacja. Polega o na na tłumaczeniu snów w zależności od tego co nam się śni i co jest tego wątkiem dominującym. Przykład śni nam się woda, ogień czy jakieś zewrze to wszystko ma znaczenie w senniku. W tym przypadku także są nieścisłości gdyż można wybierać sobie co pojawiło się w śnie i szukać setki znaczeń danego snu.

Szukanie odpowiedzi w sennikach więc nie jest wyczerpujące, tym bardziej że co sennik innego wydawnictwa ma często inne znaczenie danych snów. Czy wierzyć w znaczenie snów, odpowiedź jest taka, że ci co wierzą w horoskopy mogą z powodzeniem wierzyć także w znaczenie snów.

Faktycznie sny i horoskopy mają znaczenie ale tylko wtedy gdy się wierzy w ich treść i mówi sobie że tak się faktycznie dzieje lub stanie. Tutaj działa prawo przyciągania czyli spełniania się tego czego się chce lub czego się obawia. Sam ten opis nie wyczerpuje zagadnienia znaczenia snów, warto poczytać o tym więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: