Znacznie nazw Soki – Nektary i Napoje

Sok i nektar co znaczyKażde picie można podzielić na trzy podstawowe grupy. Chodzi tutaj o soki jakie są naturalne bez dodatków oraz nektary z udziałem soku ale i gamą dopuszczalnych dodatków oraz napoje jakie stanowią dowolną grupę smakową i składową. Soki są najlepsze ale niestety bardzo duża grupa innych napojów to zwykłe rozwodnione lub nawet szkodliwe w składzie trunki. Więcej o tym w filmie.

2 komentarze

  1. Radca Bytom pisze:

    Te nazwy są wymagane prawnie i musi to wszystko odpowiadać składowi. Ale jak to w Polsce państwie bezprawia i komunizmu 2.0 jest to nagminnie łamane. Na produktach widnieje napis sok a to woda z przecierem i dodatkami dość często. Albo pisze sok a w opisie składu nektar czy napój. Bardzo często są w tym kraju świadomie i nielegalnie wprowadzani w błąd klienci bo to takie owce że można to robić. Tak samo z cenami – cena ma być odpowiednikiem jednostkowym do tają cenę za 500 gram a nie kg czy za sztukę jak kupisz 20 sztuka a nie 1 sztukę – łamane prawo niemal w każdym sklepie ale co tam.

  2. Soczysław pisze:

    Prawda jest taka, że to wszystko jest niezdrowe. Soki nawet jak mają 100% soku z czegoś to i tak nie jest zdrowy. Bo to z zagęszczonego soku lub pulpy. A co to oznacza – że bardzo szybko się tyje bo nie ma błonnika tylko fruktozę innymi słowy cukier. Dlatego picie soków gotowych nie jest zdrowe a nawet powiem, że może być szkodliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *